Перейти до вмісту

Паулу Фонсека

Матеріал з Вікіцитат
Паулу Фонсека
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Паулу Фонсека (порт. Paulo Fonseca, нар. 1973) — португальський футболіст, що грав на позиції захисника. По завершенні ігрової кар'єри — футбольний тренер. З 2016 року очолює тренерський штаб команди «Шахтар» (Донецьк).

Цитати Паулу Фонсеки[ред.]

  •  

Я можу піти у будь-який момент. У Португалії є прислів'я — у тренера завжди повинні бути зібрані валізи. Якщо у клубі будуть не задоволені моєю роботою — я буду першим, хто скаже: «Добре, до побачення». Але у «Шахтарі» я ніколи цього не відчував[1].

  •  

Умови, у яких грає «Шахтар» у чемпіонаті України — найскладніші для будь-якого тренера. 80% гри відбувається на останніх 30-40 метрах від воріт суперника. 11 гравців закриті в обороні, ставлять «автобус». І ось вам треба розкрити зони, де їх в принципі немає[1].

  •  

Якщо ви візьмете топові чемпіонати Європи, там орендовані футболісти теж не грають проти своїх клубів. Просто уявіть, що такий гравець ненавмисно заб'є автогол або привезе пенальті. Це випадковість, таке може запросто статися. Але люди, звичайно ж, подумають — ось, бачите, вони підіграють «Шахтарю». Ми повинні захищати гравців від подібного.
Одна-дві гри за сезон не впливають на еволюцію гравця. Зате можуть вбити його кар'єру[1].

  •  

Інші тренери набагато частіше погано висловлюються про суддів, ніж ми. Хоча толерантність арбітрів по відношенню до нас набагато менша. Щоб виграти, «Шахтар» повинен бути набагато кращий за суперника. Якщо ні — нам не дадуть перемогти[1].

  •  

Можете говорити що завгодно, але мене не обдуриш. У мене є величезна кількість прикладів, де суддівство неоднакове по відношенню до двох топ-клубів України. Багато хто просто не помічають ці моменти, тому що не до кінця розуміють гру[1].

  •  

В Україні є хороші судді — якщо порівнювати їх з арбітрами інших країн, я не скажу, що вони гірші у технічному плані. Але їм не вистачає сміливості[1].

  •  

Як тільки я приїхав сюди, я поважав суддівство. І коли потрібно їх хвалити, я завжди це роблю. Але коли я відчуваю, що починають йти проти мене — я не буду мовчати. Можу повторити — я не дурень, я розумію, що відбувається[1].

  •  

Кожен тренер 24 години на добу, принаймні, думає про футбол. Від цього неможливо відключитися. Хоча, звичайно, бувають моменти, коли треба це робити. Якщо занадто зациклюватися, голова може вибухнути[1].

  •  

Думаю, зараз вивчається питання про те, щоб повернуться до 16-ти клубів в Прем'єр-лізі. Чим більше колективів в елітному дивізіоні, тим краще. Однак для цього потрібні всі умови. Дуже важливо створити їх ідеальними, щоб команди могли вільно виступати. У будь-якому випадку мені подобається чемпіонат з 16-ма командами і двохколовим турніром[2].

Цитати про Паулу Фонсеку[ред.]

  •  

Фонсека — це вже досвідчений тренер, який кожен день розвивався, не стояв на місці. Це топ-тренер, якого чекає велике майбутнє. Упевнений, він ще попрацює в Європі з одним з топ-клубів. «Шахтар» залишають лідери, але структура гри команди залишається на найвищому рівні[3].

  В'ячеслав Шевчук

Примітки[ред.]