Паламар Святослав Ярославович

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Паламар Святослав Ярославович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Святослав Ярославович Паламар (нар. 10 жовтня 1982 року, м. Миколаїв, Львівська область) — український військовик, капітан, заступник командира полку «Азов» Національної гвардії України, учасник оборони Маріуполя 2022 року.

Про оборону Маріуполя[ред.]

  •  

Багато хто сьогодні говорить про оборону Маріуполя. Що ми б'ємося з переважаючими силами противника, що ми стримуємо велику орду, що ми не пускаємо росіян далі і тим самим затримуємо всю російську армію. Усі радіють, бо орда не йде далі. Але ви задумувалися про те, як тут перебувати? Як битися в таких умовах? Що відчувають захисники Маріуполя? Це коли тобі пишуть смс: «Як у тебе справи, друже?», — а ти п'ять хвилин тому поклав у чорний мішок побратима, якого знав сім років. Це коли вчорашній взводник, якому 22 роки, командує батальйоном. Та командує краще й ефективніше за цього «полкана», який усе своє життя отримував зарплату від держави. Він просить за одного, за другого, за третього солдата і завжди скромно забуває про себе. Забуває про те, щоб його нагородили. Це коли відділення азовців штурмує роту елітного спецназу. Це коли побратим, маючи тяжкі поранення, тікає з госпіталю, бо пообіцяв своїм друзям допомогти боротися на передньому краї.

  •  

Це пам'ятати про нас, пам'ятати вічно про Маріуполь, розказувати про це, але це місто-мученик. Це місто-борець. І ми не в минулому, ми в теперішньому. Це коли ти читаєш про себе зі скорботою, а ти ще є. Ти ще живеш надією, ти розумієш, що до тебе повинні прийти. І особливо ті люди, які вірні присязі, які знають, що Росію можна перемогти[1].

  •  

Я завжди у своїх зверненнях говорю, що поки ми тут, Маріуполь — це Україна. Маріуполь — це завжди Україна, як би хто що не говорив[2].

Примітки[ред.]