Оксана Полонець

Матеріал з Вікіцитат
Оксана Полонець

Полонець Оксана — українська дизайнерка, засновниця бренду «POLONETS» та «Дизайн-студії Оксани Полонець».

Цитати[ред.]

  •  

Взагалі українська традиційна стародавня вишивка нараховує понад 250 видів стібків. А от така звична для нас техніка вишивки ... «хрестиком» – це більш сучасний вид мистецтва вишивання, який з’явився дещо пізніше, і його стрімке поширення є більш індустріальним набутком, я б сказала[1].

  •  

Вишивання – це дуже копітка робота, яка вимагає великої уваги і часу. Зараз, у сучасному світі все змінилося і, на жаль, не всі жінки можуть собі дозволити таку справу. Але, слава Богу, що є майстрині, які зберігають традиції ручної вишивки, це дуже цінно для України[1].

  •  

Головне правило конкурентного ринку — зайняти свою нішу. Кропітка праця та пошук своєї особливості та родзинки є тривалим шляхом, але воно того коштує[2].

  •  

Для вишивки в тон тканини («білим по білому» чи «чорним по чорному») береться дуже тонка і легка тканина, а узор по ній вишивається більш цупкими і товстими нитками – вона цінна тим, що орнамент можна розгледіти лише завдяки фактурі. Цим, власне, виробу і надається такого вишуканого, елегантного та дорогого вигляду[1].

  •  

Кожна колекція для мене – це як нова історія, яка має свої корені. Кожного разу ідея приходить з різних джерел. Це може бути прекрасна квітка, чи розмова з цікавою людиною з багатим внутрішнім світом[3].

  •  

«Містичне» значення вишиванки залежить від сприйняття того, хто створює ці вишиванки, і тих, хто їх одягає[1].

  •  

Мотивуйте себе. Подорожами, грошима, славою, емоціями, задоволенням – тим, що вас заводить! Пам’ятайте, що ми самі творці свого життя. Мрійте про велике та недосяжне, боріться зі страхом та невпевненістю, а головне – вірте в себе. Ставайте кращою версією себе[2]!

  •  

Моя мета, як дизайнера, привернути увагу молоді до українського одягу та донести що українське це не обов'язково старовинні історичні речі, які лежать у музеї. Український одяг може бути стильний, модний та зручний. Такий одяг може підходити для будь-якої події та у будь-яку пору року. У такому одязі можна одружуватись, святкувати родинні та національні свята, можна подорожувати та популяризувати світові нашу гарну українську культуру[3].

  •  

Не відкладати мрію на завтра – головне правило мого успіху. Всі ми про щось мріємо, будуємо плани, загадуємо в майбутнє, але основним є прийняття рішень і готовність діяти та ризикувати[2].

  •  

Те, що ми маємо зараз, є результатом вчорашніх рішень і сьогоднішніх дій. Доля щодня надає нам нові можливості, головне — вміти мудро використовувати їх. У бізнесі, як і в житті, немає межі досконалості, тому кожен новий день я намагаюся ставати трішки кращою за себе вчорашню[2].

  •  

Традиційна старовинна вишиванка була цінна тим, що кожна жінка вишивала її вручну для своєї родини, для дітей, для чоловіка – і вкладала в неї всю свою любов і позитивну енергію. Саме це і є основною обереговою властивістю вишитого одягу[1].

  •  

У наших колекціях присутні як ручна, так і машинна вишивка, в залежності від потреби і термінів. Ручна вишивка триває значно довше, але, якщо є бажання та можливість чекати – ми залюбки її створюємо[1].

  •  

Часом ми створюємо власні дизайни вишиванок, які не мають аналогів. Приділяємо увагу символам, проте не дуже занурюємося у таку тематику, бо символіка – це дуже тонка тема. Зазвичай, у наших колекціях присутні квіткові й геометричні орнаменти. Вони символізують щастя, добробут, благословення[4].

  •  

Якщо брати історію виникнення вишивки «білим по білому», то вона притаманна здебільшого Полтавській області.
Західним регіонам притаманні неймовірно гарні кольорові вишивки, там поєднували не лише різні барви, а і різні фактури. Особливо цікавий Борщівський район Тернопільської області – там вишивали вовняними нитками, від чого вишивка набувала вигляду «букле» – об’ємна, фактурна і дуже гарна[1].

  •  

Я хочу щоб кожен українець памятав свою історію та пишався своєю країною. Саме тому, ми з задоволенням презентуємо всьому світу сучасну, стильну та колоритну Україну, бо нам дійсно є чим пишатися[3]!

Примітки[ред.]