Перейти до вмісту

Міхай Тудосе

Матеріал з Вікіцитат
Міхай Тудосе
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Міхай Тудосе (рум. Mihai Tudose, 6 березня 1967, Бреїла, Соціалістична республіка Румунія) — румунський державний і політичний діяч, депутат палати депутатів Румунії кількох скликань, міністр економіки в кабінетах Віктора Понти і Соріна Гріндяну, прем'єр-міністр Румунії з 29 червня 2017 по 16 січня 2018 року.

Цитати

[ред.]
  •  

«...якщо прапор секеїв[1] буде майоріти на будівлях місцевих установ, поруч з ним будуть "майоріти" самі секеі». — про Угорщина трактувала заяву прем'єра Румунії щодо етнічних угорців як заклик до страти (12 січня 2018 року)

  •  

«Я попросив міністра прийти і дати пояснення, а потім зажадав відставки. Його помилка полягає в тому, що
він дозволив цьому статися знаючи про існування подібних дискусій, замість того, щоб розрядити ситуацію. Він мав, принаймні сказати нам про що йде мова, про те, що там хтось просто збожеволів. Тепер ми перебуваємо в цій ситуації.
Пробачте мені, але мова йде про важливий елемент національної безпеки, йдеться про Збройні сили Румунії, країни-члена НАТО. Як можна робити подібні заяви?» — про шок від нездатності міністра оборони Румунії Адріана Цуцуяну контролювати ситуацію Перша відставка в уряді М. Тудосе (6 вересня 2017 року)

  •  

«Виходячи з того, що уряд є політичним урядом, але на рівні залучення певних партійних структур до діяльності уряду необхідно прояснити деякі аспекти, ми разом визначили деталі перестановки, але імена міністрів та відомства оголосимо після виконавчого комітету». — про намір здійснити перестановку в уряді, пообіцяв назвати імена міністрів, які будуть замінені лише після засідання керівництва СДП Можливі перестановки в уряді (11 жовтня 2017 року)

  •  

«Я йду з високо піднесеною головою». — про свою відставку після семи місяців перебування на посаді після того як йому було відмовлено в довірі під час засідання національного виконкому правлячої Соціал-демократичної партії (СДП) Прем'єр Румунії Міхай Тудосе пішов у відставку (16 січня 2018 року)

  •  

«Вони призначили мене, вони зняли мене. Я відповідаю за свої вчинки і ні про що не шкодую». — про втрату підтримки власної Соціал-демократичної партії (СДП) Премьер-министр Румынии Михай Тудосе ушел в отставку (16 січня 2018 року)

Про нього
  •  

«...практично погрожував представникам національної меншини стратою. Це абсолютно неприйнятно і негідно Європи і європейських цінностей в XXI столітті». — про заяву щодо розправи над секеями Угорщина трактувала заяву прем'єра Румунії щодо етнічних угорців як заклик до страти (12 січня 2018 року)

  — глава МЗС Угорщини Петер Сіярто

Примітки

[ред.]
  1. Етнічна група угорців, яка проживає на території Румунії