Перейти до вмісту

Петер Сіярто

Матеріал з Вікіцитат
Петер Сіярто
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Петер Сіярто (угор. Szijjártó Péter; 30 жовтня 1978, Комаром) — угорський консервативний політик, міністр закордонних справ і зовнішньої торгівлі з 23 вересня 2014 року, був членом Національних зборів Угорщини з 2002 року.

Цитати

[ред.]
  •  

«Угорщина не постачала і не буде постачати зброю в Україну, ми не беремо участі в жодних спільних діях, які закінчуються спільними поставками зброї». — про те, що Угорщина не приєднається до ініціативи Чехії із закупівлі боєприпасів для України поза межами Європейського Союзу на пресконференції в Празі Угорщина не приєднається до чеської збройної ініціативи (21 березня 2024 року)

  •  

«Це буде жорстка дискусія, тому що в Брюсселі, на жаль, притерли пил з провоєнної пропозиції, згідно з якою ми зобов’язані постачати Україні зброю протягом багатьох років на 5 мільярдів (!) євро на рік. Рік новий, але воєнний психоз той самий». — про коментар першого у 2024 році зібрання Ради міністрів закордонних справ ЄС Сіярто заявив про "воєнний психоз" в ЄС (22 січня 2024 року)

  •  

«...останні кілька днів і тижнів вкотре довели, що рішення цієї війни на полі бою не існує. Лише все більше смертей і руйнувань. Чим довше триватиме війна, тим важчими будуть втрати. Як можна цього не бачити?». — про варіант завершення війни в Україні Сіярто заявив про "воєнний психоз" в ЄС (22 січня 2024 року)

  •  

«У тих секторах, де немає санкцій, так, на прагматичній основі, там, де це відповідає нашим національним інтересам, ми хотіли б розвивати співпрацю з росіянами, як це роблять багато європейських і трансатлантичних країн. Деякі з них приховано, деякі – відкрито». — про те, що Угорщина готова відкрито працювати з РФ у секторах, які не потрапили під санкції Євросоюзу на брифінгу в Празі за підсумками зустрічі міністрів закордонних справ "Вишеградської четвірки" Угорщина готова відкрито працювати з РФ у секторах, які не потрапили під санкції Євросоюзу — Сіярто (21 березня 2024 року)

  •  

«...під час переговорів було зроблено обнадійливі кроки для відновлення атмосфери довіри між Угорщиною та Україною, однак шлях ще довгий, і потрібно буде багато працювати... Але ми маємо одне очікування, а саме те, що угорська меншина отримає права, які вони мали до 2015 року, ми не вимагаємо багато. Ми узагальнили їх в одинадцяти пунктах. Серед них правовий статус школи, можливість отримання атестата про середню освіту угорською мовою, використання угорської мови у сфері культури та вищої освіти». — про те, що влада України з 2015 року на законодавчому рівні поступово «обмежувала права угорської меншини», зокрема в Закарпатській області Сійярто про візит в Україну: «ще довгий шлях до відновлення довіри» (29 січня 2024 року)

  •  

«Однак ми ніколи не зможемо змиритися, що національні меншини стають "побічними жертвами" кризової ситуації у якійсь країні. Використання конфлікту як виправдання для порушення прав людини, в тому числі прав меншин, суперечить нашим спільним європейським цінностям. Ми зберігаємо нашу позицію, що вже існуючі і набуті права національних меншин повинні бути відновлені. Ми не просимо нічого надзвичайного. Ми лише просимо українську владу повернути національним меншинам, в тому числі угорській, ті права, які вони мали раніше, до ухвалення нинішнього обмежувального законодавства». — про прохання відновити мовні права угорської меншини, які існували до ухвалення останнього закону про освіту в Україні Нагороджений Путіним Сійярто вважає, що Україна виправдовує "порушення прав" угорців війною (2 грудня 2021 року)

  •  

«Здається, що французький уряд вважає такі цінності, як безпека, охорона кордонів та християнська культура, застарілими, але угорці наполягають на цих цінностях, і ми не хотіли б впасти в прірву, в яку кидаються так звані прогресивні люди з надзвичайно високою швидкістю... Це справді історична битва, але уряд Угорщини приймає виклик, оскільки Угорщина не є французькою колонією». — про те, що міністр французького уряду з європейських справ відкрито і агресивно зневажає Угорщину В Угорщині заявили, що не є "колонією Франції" і готові до "історичної битви" з Парижем (8 жовтня 2018 року)

  •  

«Угорщина віддано підтримує територіальну цілісність та суверенітет України. Але ваша війна з Росією не може і не має бути виправданням, чому ви порушуєте права угорців. Ми розуміємо, що ваш президент, ваш уряд хотіли б позбутися впливу Росії через мову, школи. Але питання від мене: як ми там намалювалися? Якщо ви воюєте з Росією , чому кривдите нас? Якщо ви боретеся з Росією, чому забираєте права угорців? У вас війна, але залиште угорців у спокої. Мені здається це дуже погано, що ви вините угорців чи кривдите угорців, тому що у вас війна з Росією... Забираючи їхні права - із законом про освіту, проводячи розслідування секретною службою проти них, звинувачуючи із такими дурними речами, що ми заберемо чи відріжемо частину території. Я не розумію, навіщо ви це робите. З країною, яка була найгучнішим прибічником вашого безвізового режиму з Євросоюзом! З країною, яка була вашим найгучнішим прибічником щодо угоди про асоціацію між Україною та ЄС. З країною, яка була б дуже щасливою повернутися до тієї політики, якби українське керівництво не порушило права меншин» — про те, що війна України з Росією не може бути виправданням порушенню прав угорської нацменшини на Закарпатті Голова МЗС Угорщини: "Війна України з Росією не може бути виправданням порушенню прав угорців" (відео) (24 червня 2018 року)

  •  

«...практично погрожував представникам національної меншини стратою. Це абсолютно неприйнятно і негідно Європи і європейських цінностей в XXI столітті». — про заяву прем'єр-міністр Румунії Міхая Тудосе щодо розправи над секеями Угорщина трактувала заяву прем'єра Румунії щодо етнічних угорців як заклик до страти (12 січня 2018 року)

Примітки

[ред.]