Рудницька Мілена

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Мілена Рудницька)
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Рудницька Мілена
Milena Rudnycka.jpg
Wikipedia-logo.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Міле́на Іва́нівна Рудни́цька (1892 — 1976) — українська громадсько-політична діячка, журналістка, феміністка, педагог. Голова центральної управи Союзу Українок, депутатка Сейму Польщі.

Цитати[ред.]

  •  

Великий Голод був найбільшою катастрофою, яку Україна пережила — як щодо кількості жертв, так і щодо людських страждань[1]. — Про Голодомор в Україні (1932—1933).

  •  

Довгі тисячоліття жінка була істотою майже виключно половою. Суть свого життя, своє найглибше призначення вона бачила, згідно з волею мущини, в своїм статевім призначенні. Згідно з ним їй визначено сферу діяльности, життєві обов'язки, її виховання та освіту… Як протест проти погляду, який цілому її життю надавав лише релятивне значіння, жінка поставила тезу. що ріжниця між мущиною і жінкою є лише біольогічного характеру, а в духовій царині такої ріжниці нема. Замість заявити: «Я також є людиною», вона сказала «Я є рівна мущині»[2].

  •  

Через довгі тисячоліття храм цивілізації і культури будував виключно чоловік. Згідно своєму мозку і серцю, для своєї вигоди, відповідно до своєї потреби і згідно з своїм смаком сотворив він релігію, мораль, законодавство, науку й мистецтво. Львина частина звичаїв, переконань і пересудів новочасної суспільности — се лиш витвір чоловічого еґоїзму, без уваги на вимогу другого пола. Цілий культурний доробок минулих тисячок літ можна без пересади назвати не людським, а чоловічим. Друга половина людства, замкнена при «домашнім огнищі» і відсунена від публічного життя, не була учасником сієї культурної праці.[3]

  — див. також фемінізм

Примітки[ред.]

  1. ПАМ'ЯТЬ ПРО ГОЛОДОМОР 1932-1933
  2. Дядюк М. С. Український жіночий рух у міжвоєнній Галичині: між гендерною ідентичністю та національною заангажованістю / Наук. ред.: Л. Сніцарчук. НАН України. Львівська національна наукова бібліотека України ім. В. Стефаника. ‒ Львів: Астролябія, 2011. ‒ С. 119.
  3. Поборниця жіночого рівноправ'я


Bookmark-new.svg