Перейти до вмісту

Мурасакі Сікібу

Матеріал з Вікіцитат
Мурасакі Сікібу
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Мураса́кі Сікі́бу (яп. 紫式部, бл. 973 — бл. 1016) — японська письменниця і поетеса періоду Хей'ан. Справжнє ім'я невідоме. Найвидатніший представник середньовічної японської літератури. Головний твір — «Ґендзі моноґатарі», повість про любовні пригоди принца Ґендзі.

Цитати[ред.]

  • Ах, якби ми знали, скільки у цьому світі злих язиків і як багато в ньому печалі!
  • Для кожної дрібниці є свої місце і час.
  • Серце змінюється так швидко — не встежиш.
  • Той, хто пнеться із себе й зачіпає інших, гідний насміхань. Істинно добросердечні люди думають і дбають про тих, хто ненавидить їх. Проте так складно досягнути цього.
  • Як усе-таки дивно, що дрібниці раптом спадають на думку, а те, що хвилювало колись, з роками забувається.

Цитати про Мурасакі Сікібу[ред.]

  •  

Японське середньовіччя – це поетка, щоденникарка й романістка Мурасакі Сікібу та її 1000-сторінкова «Ґендзі моноґатарі» («Оповідь про Ґендзі»). Обсяг і діапазон написаного нею шалений: «Щоденник придворної пані Мурасакі», «Збірка віршів Мурасакі Сікібу» і роман «Ґендзі моноґатарі». Щоб усвідомити масштаб останнього, варто звернути увагу на три факти: в романі більше трьохсот активних персонажів і майже вісімсот віршів-танка, вписаних у різнорівневий сюжет, що триває приблизно сімдесят п’ять років[1]. — З есею «Мурасакі Сікібу»//«Ніч на Венері: 113 письменниць, які сяють у темряві»

  Ганна Улюра

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]