Перейти до вмісту

Мендель Юлія Володимирівна

Матеріал з Вікіцитат
Мендель Юлія Володимирівна
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Юлія Володимирівна Мендель (нар. 3 вересня 1986, Генічеськ) — українська журналістка. Прессекретар Президента України з 3 червня 2019 року до 9 липня 2021 року.

Цитати

[ред.]
  •  

Українська мова, як і ідентичність, — це ширше явище, ніж виключно протистояння Росії. І в цьому наше поки ще неусвідомлене багатство. А російська, точніше, українська російська мова, — це частина культурного розмаїття нашої країни[1].

  •  

Росія не є монополістом на російську мову. І нам пора давно самим демонополізувати російську мову. І голосно заявити, що в Україні є українська російська мова[2].

  •  

Життя не ідеальне. Шостий ведмедик Брауні — яскравий тому доказ[2].

  •  

На жаль… Президент почуває себе добре. Ми будемо повідомляти про стан його здоров'я[2]Повідомлення Юлії Мендель про стан здоров'я президента Зеленського, хворого на коронавірус, листопад 2021

  •  

У США «Ні» для журналіста означає неможливість підходити до першої особи. Інакше журналіста заарештують. Медіа наполягають, але не кидаються[2].

  •  

Якщо мене навіть сприймають на початку "дєвочкою", то потім проводжають "за розумом". Фактор того, що я — жінка, в професійній сфері ставлю майже на останнє місце[3]Інтерв'ю Юлії Мендель виданню IOD.media, 3 червня 2019.

  •  

Мені вдалося дати ці два твіти дуже швидко, їх підхопило дуже багато медіа, майже всі іноземні медіа. І я пам'ятаю, що в той час у нас дещо зростала інфляція, не колосально, але гривня слабшала, і після цих двох твітів гривня знову стабілізувалася до попереднього рівня. Це був той момент, коли ти розумієш, що 280 знаків можуть впливати на інфляцію у країні[4]. — Мендель на онлайн-зустрічі, організованій Американською торговою палатою в Україні, грудень 2020

  •  

Дуже часто українські військові потрапляють на провокації, коли стріляють з житлового будинку, з дитячого садка, школи, лікарні, з будь-якого місця, де знаходяться цивільні люди. І після цього починаються обстріл цього будинку. Таким чином гинуть наші люди, наші українці[5]. — Мендель в етері програми «Право на владу», 7 червня 2019

  •  

Розгромні, рекордні 73% у другому турі теж у суті своїй були революцією. Лишень прийнятною для більшості населення: без брудних наметів, розтрощеного Майдану, негігієнічних і холодних ночей з ризиком бути побитим, знесеним водометами чи обприсканим газом, без усієї цієї революційної «романтики» минулих століть, але з чітким, жорстким і емоційним вироком тодішній владі»[6]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

Про Зеленського

[ред.]
  •  

…український президент перетворюється на одного з найвпливовіших людей у світі…[7].

  •  

Володимир Зеленський прийшов з чітким наміром дати можливості всім тим «талантам з народу», які, за чутками, ходять десь зовсім поряд[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

  •  

Він — наймасштабніший мрійник. Настільки масштабний, що у нації, якій довго забороняли мріяти, іноді виникає настороженість. Але тільки великі мрійники можуть досягати великих цілей і вершити великі справи. На цьому, по суті, і створюють великі держави[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

Про Гончарука

[ред.]
  •  

«Два метри сексу». Так називала тридцатип’ятирічного голову уряду моя подруга. Він запам’ятався працьовитістю, амбітністю, швидкою зміною масок, колосально накопиченою агресією, яку щедро вилив на парламент, а також періодом найбільшої активності в пропонуванні та голосуванні реформ… Але заслуга їхнього ухвалення все-таки належить президенту, а не прем’єру, як міг помилково подумати Захід. Це Зеленський особисто погоджував кожну реформу, вибирав моделі, вносив зміни[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

  •  

Оскільки його очолював прозахідний сміливець та кар’єрист Олексій Гончарук. «Два метри сексу» — так називала 30-річного главу "соросятського" уряду моя подруга. Він стрімко в’їхав у Кабінет міністрів на самокаті, розсадив своїх міністрів, запропонував масу законопроектів, щоб так само стрімко подати у відставку у березні 2020[9]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

  •  

Його безглуздий образ школяра-відмінника, що завинив, ніяк не асоціювався із посадою прем'єр-міністра країни. Саме уряд Гончарука виявився неспроможним в підготовці до пандемії[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

  •  

Закритий у своєму егоцентризмі, Гончарук частенько зривався на фракцію, в якій його відкрито не терпіли… Загалом Гончаруку просто потрібно було подорослішати. І це складно давалося хлопчикові, який до свого подання президентом в офісі партії понад годину грав на приставці, ігноруючи всіх політиків навколо[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

Про Богдана

[ред.]
  •  

Андрій Богдан і його заступник з інформаційної політики Кирило Тимошенко були налаштовані проти співпраці з медіа… Вони вважали, що і в іпостасі президента інтерв'ю і коментарі зайві… Ще болючіше по пресслужбі били внутрішні закони, встановлені Богданом. Нам довелося пережити заборону відповідати на запити медіа, відмову від усіх інтерв'ю[10]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

Про Єрмака

[ред.]
  •  

Якби двох Андріїв, які керували Офісом президента, побачити разом, це було б видовище не для слабкодухих. Побачивши Єрмака, Богдан перетворювався в хамуватого люмпена, який вигукує несумісні з логікою пропозиції. Єрмак відмовчувався, поводячись як родовитий аристократ, тільки іноді реагуючи на безумство тезки[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

  •  

Складно уявити собі більш віддану поставленим цілям людину і з більш оригінальними підходами. Іноді в поїздках він жертвував сном, думаючи про те, як виправити ситуацію, і знаходив найбільш несподівані та правильні рішення[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

  •  

До того ж Єрмак був єдиним в команді, хто дійсно працював над тим, щоб стати досвідченим дипломатом[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

  •  

Як друга особа держави, він перебрав на себе відповідальність за безліч політичних криз[11]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

Про Порошенка

[ред.]
  •  

Оточення президента Петра Порошенка загрузло в корупційних скандалах і лицемірстві, інформаційна політика будувалася на агресії, брехні і відсталому, неприродному консерватизмі… Європа була недосяжною без європейських політиків. А Петро Порошенко і його команда залишалися дрібними радянськими шахраями, що дорвалися до бюджетного корита[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

  •  

«Лихі дев'яності» для нього були успішними. Настільки успішними, що, самоствердившись в ті буремні часи, він не захотів жити за законами цивілізованої демократії. І навіть зовні прикидаючись великим гетьманом сучасності діяв методами «авторитета» 1990-х — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

  •  

Він заполонив українські соцмережі ботами, виводив людей на вулиці, вливав фінанси в медійні (і соцмедійні) канали. Таким чином, кампанія 2019 року стала чи не найбруднішою в історії України[8]. — з книги Мендель «Кожен із нас президент» (2021)

Примітки

[ред.]
  1. Мендель вважає, що в Україні є «українська» російська мова (українською). Укрінформ (4 квітня 2021). Процитовано 19 жовтня 2021.
  2. а б в г Звільнення Мендель: в які скандали потрапляла прес-секретар Зеленського (українською). УНН (30 квітня 2021). Процитовано 19 жовтня 2021.
  3. Новопризначена речниця президента: "Українські політики не вміють посміятися над собою. І це проблема" (українською). iod.media (3 червня 2019). Процитовано 19 жовтня 2021.
  4. Мендель похвалилась, як два твіти від Офісу президента допомогли стабілізувати гривню (українською). Економічна правда (24 грудня 2020). Процитовано 19 жовтня 2021.
  5. Військова прокуратура викликала прес-секретаря Зеленського на допит - ЗМІ (українською). Укрінформ (26 червня 2019). Процитовано 19 жовтня 2021.
  6. «Без брудних наметів, розтрощеного Майдану». Юлія Мендель викликала бурхливу реакцію соцмереж (українською). Радіо Свобода (14 липня 2021). Процитовано 19 жовтня 2021.
  7. Зеленський "перетворюється на одного з найвпливовіших людей у світі", – Мендель (українською). 24 Канал (4 січня 2020). Процитовано 19 жовтня 2021.
  8. а б в г д е ж и к л Секс, аристократ Єрмак і старий Путін. Головне з книги Юлії Мендель (українською). BBC News (22 липня 2021). Процитовано 19 жовтня 2021.
  9. "Боже, за скільки моментів при Богдані мені соромно, не передати". Про що у своїй книзі розповіла Юлія Мендель (українською). Українська правда (22 липня 2021). Процитовано 19 жовтня 2021.
  10. "Два метри сексу" Гончарук, "хамуватий люмпен" Богдан і "родовитий аристократ" Єрмак: ЗМІ опублікували уривки з книги Мендель (українською). Цензор.нет (20 липня 2021). Процитовано 19 жовтня 2021.
  11. Богдан – «хамовитий люмпен», Єрмак – «родовитий аристократ». Мендель розказала, що думає про колишніх начальників (українською) (20 липня 2021). Процитовано 19 жовтня 2021.