Перейти до вмісту

Мельник Андрій Ярославович

Матеріал з Вікіцитат
Андрій Мельник
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Андрій Ярославович Мельник (нар. 7 вересня 1975, Львів) — український дипломат. Надзвичайний і Повноважний Посол (2016). У 2007—2012 генеральний консул України в Гамбурзі. Заступник Міністра Кабінету Міністрів України (2014). Надзвичайний і Повноважний Посол України в Німеччині (з 2014).

Цитати[ред.]

  •  

Після Майдану в 2014 році я був заступником міністра, але це було короткочасне політичне завдання. Мені подобається бути дипломатом, оскільки це єдина сфера, де я маю змогу щось змінити. Але все-таки ніколи не кажи «ніколи»[1]!

  •  

Системною помилкою в державному устрої є те, що промислові та економічні гравці мали такий величезний вплив на політику і продовжують це робити.
Річ у тому, що процвітання та бажання збагатитися є однією з основних цінностей суспільства. Був певний консенсус у тому, що четверта в світі за величиною економіка так багато досягла, тому я поки не звинувачую політичний клас.
Але це те, що Німеччина має розглянути, тобто питання Путіна та величезний вплив промисловості[1].

  •  

Ця зміна відбулася після Революції гідності 2014 року, анексії Криму та війни на Донбасі. З моєї точки зору, це був переломний момент для того, щоб дипломатія стала більш динамічною та нетрадиційною. Неможливо діяти так, як діяли дипломати 200 років тому, як-от під час Віденського конгресу[1]. — Про зміни в українській дипломатії

  •  

Я юрист-міжнародник, як і моя дружина. Це – любов мого життя.
Я написав кандидатську дисертацію та багато книг з міжнародного права. Знання предмета допомагає мені зрозуміти складні питання та знаходити рішення.
Наприклад, усі говорять про агресію, акти агресії, геноцид тощо. Але мало хто розуміє, що вони означають з точки зору міжнародного права[1].

Примітки[ред.]