Маркевич Мирон Богданович

Матеріал з Вікіцитат
Маркевич Мирон Богданович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Миро́н Богда́нович Марке́вич (нар. 1951) — український футбольний тренер, колишній футболіст.

Цитати Мирона Маркевича[ред.]

  •  

Певен, що кожен має побувати в галереї Уффіці та Сикстинській капеллі. Після цього починаєш інакше дивитись на світ. Ми, спортсмени, настільки зациклюємося на голах, очках, секундах, що часом забуваємо про щось важливіше. Голи та очки нікуди не дінуться. Але якщо людина розширить світогляд, це піде їй тільки на користь[1].

  •  

При мені Кварцяний себе стримував, він же був помічником. Ну, а пізніше, коли став головним тренером, розкутіше почав поводитися. Віталій Володимирович виховав чимало футболістів, дуже багато зробив для волинського футболу. Фундамент закладати почав я, потім мені допомагав Кварцяний, шість років попрацювали пліч-о-пліч[2].

  •  

Перше стажування пройшов у Валерія Лобановського. Це було під час навчання у ВШТ. Був на стажуванні у Крістофа Даума в леверкузенському «Баєрі» (тоді команда була другою в Німеччині), у Фабіо Капелло в «Ромі», у Йохана Кройфа в «Аяксі», в Карло Анчелотті в «Челсі». Стажувався у хороших тренерів[2].

  •  

Потрібно завжди прагнути вдосконалюватися. Тренер, який не навчається, який не аналізує і не шукає нових шляхів, є пустим. Не можна бути зацикленим на тому, що «я — найрозумніший». Потрібно їздити, вивчати і не забувати, що ти сам хочеш зробити. Не кожен тренер має можливість працювати із суперфутболістами. Потрібно відштовхуватися від своїх умов. Необхідно працювати, доводити гравцям, що ти хочеш від них. Це не простий процес[2].

  •  

І якщо брати Суркіси з різних причин не можуть утримувати Динамо, то нехай продадуть або віддадуть його і не мучаться! Навіщо придумувати різні схеми? Динамо — це символ України. І щоб ним керувати, потрібен справжній управлінський талант! І не потрібно все валити на тренерів, міняти їх щосезону. Хто, наприклад, набрав гравців в цей склад? Це ж ганьба, а не Динамо[3]!

  •  

Динамо — це візитна картка нашої країни! Коли ми останній раз бачили Динамо, яким пишалися? У 1999 році! Майже 20 років тому! Весь цей час під керівництвом нинішніх керівників команда деградувала і, як каже зараз молодь, досягла дна. А вболівальники Динамо зі стажем, до числа яких належу і я, добре пам'ятають, як роками командою пишалася вся країна! Щоб довести справи до нинішнього стану — це треба вміти[3]...

Цитати про Мирона Маркевича[ред.]

  •  

Не дивлячись на серйозний вигляд, він — дитина, яка дуже сильно любить футбол[4].

  Марко Девич

Примітки[ред.]