Майя Енджелоу

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Майя Енджелоу
Maya Angelou visits YCP Feb 2013.jpg
Wikipedia-logo.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Майя Енджелоу (англ. Maya Angelou, справжнє ім'я Маргарит Енн Джонсон, англ. Marguerite Ann Johnson, 4 квітня 1928, Сент-Луїс, США — 28 травня 2014, Уїнстон-Сейлем, США) — американська письменниця і поетеса. Її перу належать сім автобіографій, п'ять книг нарисів, кілька збірок віршів.

Цитати[ред.]

  •  

Люди забудуть, що ти говорив, забудуть, що ти робив, але ніколи не забудуть, що ти змусив їх відчути[1][2]..

 

I've learned that people will forget what you said, people will forget what you did, but people will never forget how you made them feel.

  •  

Ніколи не підіймайте того, для кого ви тільки один з варіантів[2].

 

Never make someone a priority when all you are to them is an option.

  •  

Любов, як вірус. Це може трапитися з кожним в будь-який час[2].

 

Love is like a virus. It can happen to anybody at any time.

  •  

Теренцій писав: «Я людина, і ніщо людське мені не чуже». Якщо ви хоча б частково це засвоїте, то ніколи не зможете сказати про злочин: «Я б цього не зробив.» Яким би мерзенним не був злочин, якщо його скоїла людина, ми повинні сказати: «У мене те саме, що є в ній/ньому; я маю намір використовувати свої сили на благо, а не на шкоду.» Якщо ви можете сказати так про погане, тільки уявіть, що буде, якщо сказати так про хороше; якщо людина мріє про велике, насмілюється любити когось, якщо людина наважується бути Мартіном Лютером Кінгом, Матір'ю Терезою або Малькольмом Ікс, якщо людина перемагає умови, в яких народилася, це означає, що ви теж можете, а значить ви можете спробувати стати ширше[2].

  •  

Я зобов'язана бути смиренною, але не скромною. Скромність — це удавання. Вона дуже небезпечна. Скромність пристає до людей, як перекладена картинка, і вони кажуть: «мені нічого не потрібно». Це дуже небезпечно, тому що як тільки скромну людину заженуть в кут, скромність з неї злетить, і проявиться її справжній характер, і це буде дуже несподівано і дуже соромно. Я молюся про смирення і розуміння того, що є щось більш велике, ніж я[2].

  •  

Справедливість може не бути вигідною, може не бути прибутковою, але порадує твою душу. Вона захистить вас так, як не під силу ніяким охоронцям. Намагайтеся бути настільки хорошою людиною, наскільки це можливо. Робіть так, бо це правильно. Люди дізнаються про вас і стануть за вас молитися, бажати вам добра, і якщо ваше ім'я згадують зі словами «не дай Бог», думаю, ви робите щось не так. Але якщо люди, згадуючи вас кажуть: «Вона така гарна, така мила, люблю її, благослови її Бог» — це добре. Так що постарайтеся жити так, щоб не пошкодувати про роки упущеної чесноти, бездіяльності і нерішучості. Приєднуйтеся до бою. Прийміть виклик. Він ваш. Це ваше життя і ваш світ. Ви робите власний вибір. Ви можете вирішити, що життя не має сенсу, і це буде найгіршим, що ви зробите. Звідки Ви знаєте?
Зараз.
Пробуйте. Дивіться. Зробіть цей світ кращим. Там, де ви знаходитесь. Він може і повинен стати краще. Справа за нами[2].

Примітки[ред.]


Bookmark-new.svg