Людвіг фон Мізес

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Людвіг фон Мізес
Ludwig von Mises.jpg
Wikipedia-logo-v2.svg Стаття у Вікіпедії
Commons-logo.svg Медіафайли у Вікісховищі

Людвіґ фон Мізес (1881—1973) — австрійський економіст, основоположник неолібералізму, засновник австрійської школи економіки.

Цитати[ред.]

  • Відмінною рисою сучасної теорії граничної корисності є те, що вона звертає увагу на недосконалість реальної людини. Ця теорія… має справу з рішеннями, в приймають участь усі учасники суспільного життя, що взаємодіють один з одним на основі розподілу праці.
  • Необхідно підкреслити загальновідому істину, що уряд може витрачати або інвестувати тільки те, що він забирає у своїх громадян, і що додаткові витрати та інвестиції уряду обмежують витрати та інвестиції громадян в тій же мірі. (Людська діяльність, глава 29, розділ 1)
  • Предметом каталактики є усі ринкові явища зі своїм корінням, відгалуженням і наслідками. Люди, які торгують на ринку, спонукаються не тільки бажанням отримти їжу, дах і сексуальну насолоду, але й багатьма ідеалістичними мотивами. Вони роблять вибір між різними альтернативними варіантами, не важливо, чи вони класифікуються як матеріальні, чи ідеальні. На реальній шкалі цінності матеріальні і ідеальні речі хаотично змішані. Навіть якщо б було можливо провести чітку межу між матеріальними і нематеріальними інтересами, необхідно розуміти, що кожна конкретна дія або спрямована на реалізацію й матеріальних, й ідеальних цілей, або є результатом вибору між матеріальним та ідеальним.
  • Дорога до великих звершень завжди повинна вести через рішення часткових завдань.
  • По суті економічна історія являє собою літопис методів державного регулювання, які провалилися внаслідок самовпевненого ігнорування законів економічної науки.

Див. також[ред.]