Ксенія Фукс

Матеріал з Вікіцитат
Ксенія Фукс
Стаття у Вікіпедії

Ксенія Фукс (нар. 1988, Донецьк) — українська письменниця, поетеса, художниця, журналістка, громадська діячка.

Цитати[ред.]

  •  

Люди всі однакові. Проблеми у всіх однакові. Єдине, що нас розрізняє – це рівень знання. Ну яка різниця між українцями в діаспорі та українцями в Україні, чи німцями, чи африканцями? Всі потерпаємо однаково. Наш мозок не справляється з усіма ситуаціями. Просто у нас в Україні зараз ще додалися форс-мажорні обставини, які ще більше це форсують, ще більше загострюють. Якби у нас не було війни, це ж не означає, що у нас не було б психологічних проблем[1].

  •  

У Німеччині немає такої градації: ти або еліта, або — ніхто! Ти — людина, перш за все. Вкладаєш свій час, свої знання, і тобі за це повинні платити! В Україні з цим дуже погано[1].

  •  

Як це дуже часто буває, перший дебютний роман – автобіографічний, і я не стала винятком. І вся ця ситуація, яка у нас трапилася, вона дуже сильно вдарила по моїй психіці. Я справді опинилася у лікарні й довго боролася з депресією. Я абсолютно не знала, що робити далі. Я ніколи не могла уявити ситуації, коли у тебе забирають рідний дім, що це взагалі означає і як жити, коли руйнується країна, руйнується родина, руйнується твоє особисте життя. І щоб абсолютно себе не втратити, не втратити розум, я почала робити нотатки в щоденнику[1]. — про дебютний роман «По той бік сонця»

  •  

Я все ж хочу, щоб мене сприймали як українську письменницю, а не німецьку письменницю українського походження. Є речі, які, мені здається, я ніколи не зможу зробити, наприклад, змінити громадянство, відіслати перший манускрипт німецькому видавництву[1].

Примітки[ред.]