Ксав'є Долан

Матеріал з Вікіцитат
Ксав'є Долан
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ксав'є́ Дола́н (фр. Xavier Dolan-Tadros; нар. 20 березня 1989) — канадський актор, кінорежисер, сценарист і продюсер.

Цитати[ред.]

  •  

... думаю, саме це і є мета кінематографа: зв'язати нас, незнайомців, і змусити відчувати, ніби ми знайомі з персонажами, які представлені на екрані.[1] (інтерв'ю з Тімоті Шаламе)

 

Although I guess that’s what movies are trying to achieve: To connect us, strangers, and make us feel that we know the characters we’re presented.

  •  

Звідки я взяв стільки впевненості в собі, щоб стати режисером у вісімнадцять? Та нізвідки. Треба просто вірити в свої фільми, і з часом інші теж в них повірять. Зараз, я відчуваю, критики вже визнали, що я режисер, а не підліток, домашнє завдання якого їм доводиться перевіряти.

  •  

Я майже глухий на одне вухо, а вам доводиться за це платити — у мене гучна музика у фільмах.

  •  

(Інтерв'юер) — Ви схильні до теми гомоеротики, альтернативних сексуальних практик, причому робите це відкрито, без камуфляжу. Чи вважаєте ви, що відверте відображення цієї тематики допоможе зростанню толерантності в суспільстві?
— Я дивлюся на це інакше. Ви вважаєте, що я відвертий. Хіба? Протягом усього фільму « Лоранс у будь-якому випадку» слово «транссексуал» вимовляється лише один раз. Повторюю: я фокусуюсь на темі любові більше ніж на чомусь іншому. І в «Я вбив свою маму», і в «Уявному коханні», і в цій картині намагаюся не концентруватися на фізіологічних деталях. Дуже часто не називаю речі своїми іменами, тому що ці імена сприймаються осудними ярликами. Адже ви ж не називаєте братів Коен «єврейськими режисерами». Чому ж тоді ви, по суті, називаєте мене «режисером-геєм»? У слові «гей» не повинно бути осуджуючого значення, як і в слові «єврей». Я зневажаю приклеювання будь-яких ярликів. Я ставлюся до своїх фільмів просто як до фільмів. Вони або ефективні, або ні.

  •  

Люди в принципі бояться несхожих на себе. У суспільстві культивується думка, що транссексуальність, як і гомосексуальність — психічна хвороба, при цьому заразна. Дітей тримають подалі від геїв і транссексуалів, побоюючись їх впливу.

  •  

Я ніколи не відчував любові як щось спокійне та ніжне.

 

I’ve never experienced love as something calm and tender.

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]