Криницина Маргарита Василівна

Матеріал з Вікіцитат
Криницина Маргарита Василівна
Стаття у Вікіпедії

Маргарита Василівна Криницина (*7 жовтня 1932, Нова Ляля, Свердловська область, Російська РФСР — †10 жовтня 2005, Київ, Україна) — українська і радянська акторка.

Цитати[ред.]

  •  

«Ми ж потім переїхали в Молдавію, а вона жила у Свердловській області. Це далеко. Пам’ятаю, коли вона їхала назавжди, я, 12-річна, мчала щосили за поїздом, ревіла білугою:” Мамочка, рідна, не кидай, що не їдь!”. І вона плакала. Я ж, не витримавши власної істерики, втратила свідомість прямо на пероні». — про те, як востаннє бачила свою маму за спогадами Маргарита Криницина: та сама Проня Прокопівна (7 жовтня 2021 року)

  •  

«Знаменитою я не прокинулася, навпаки пригніченою. Дочка сказала: "Мамо, ти така страшна!", чоловік обурювався: "Це треба було себе так знівечити!", і намагався більше цей фільм не дивитися». — про зоряну роль Проні Прокопівни у фільмі «За двома зайцями» (1961) за спогадами Маргарита Криницина: та сама Проня Прокопівна (7 жовтня 2021 року)

Про неї
  •  

«Він мене називав "моє золотко, Таєчка". Була його фавориткою. Найбільше він не любив Маргариту Криницину, яка зіграла Проню Прокопівну. Вона була дружиною головного редактора студії Довженка. Тоді кожен режисер знімав свою дружину або коханку. Криницина відчувала, що Іванов не хоче її на цю роль, і страшенно страждала. Хоч би що вона вдягнула чи сказала, режисеру все не подобалося. Від цього вона ще більше затискалася, плакала у кутку. Але є один кадр наприкінці фільму, коли Проня Прокопівна каже Голохвастову біля церкви: "Не за ваші маєтки я йшла, я вас любила". Вона зіграла це фантастично». — про те, як режисер фільму «За двома зайцями» Віктор Іванов ставився до Маргарити Кринициної "А, жид! Усе одно провалить українську класику!" (20 грудня 2011 року)

  — українська акторка Таїсія Литвиненко
  •  

«У неділю почала підніматися температура. Я «швидку» викликала, питаю: «Колоти інсулін?». Кажуть: «Ні, вже не треба…»… Лікарі зробили їй якісь процедури, уколи, щоб збити температуру. Але вже нічого не допомагало. І таблетки вона не могла приймати. Ближче до вечора температура почала зростати – 38 градусів, 38,5, 39. О десятій годині вечора у мами почалася агонія, а в 0.15 вона померла… Написали, що у неї була ішемічна хвороба серця. Важко щось сказати. Адже у мами почалася гангрена здорової ноги. вона вже на неї не спиралася, закупорилися судини. Плюс підвищений рівень холестерину. Мама практично не рухалася. Потім влітку вона сіла на якусь дієту, може, це спровокувало загострення». — про те, як померла Маргарита Криницина: та сама Проня Прокопівна (7 жовтня 2021 року)

  — спогади доньки

Примітки[ред.]