Перейти до вмісту

Кралюк Петро Михайлович

Матеріал з Вікіцитат
Кралюк Петро Михайлович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Петро́ Миха́йлович Кралю́к (нар. 23 лютого 1958, Ківерці) — український філософ, письменник, публіцист. Доктор філософських наук, Заслужений діяч науки і техніки України (2009), професор, проректор з навчально-наукової роботи Національного університету «Острозька академія».

Цитати[ред.]

  •  

Російська попса, а то й відвертий російський блатняк стали типовим явищем в українському громадському транспорті, а також у інших громадських місцях — магазинах, кафе, звучить він і під час весільних гулянок. На це вже й ніби не звертають увагу. Вважають, що так треба. Як і вважають нормальним явищем, коли нібито українські телеканали масово «крутили» і «крутять» російські серіали. Або просувають інші продукти «високої» російської культури[1].

  •  

Дозволю висловити собі таку «крамольну» думку: після Революції гідності ситуація з українською культурою не покращилась, а навпаки — погіршилась. Цю ж думку останнім часом мені озвучували й деякі відомі діячі української культури. Під соусом «боротьби за соборність України» проводиться відверте толерування російської мови, а заодно й російської культури[1].

  •  

На жаль, наші високопосадовці зовсім не оцінюють небезпеки цього явища. Адже російська попса не менше просуває «русский мир», ніж це робить в Україні Московський патріархат. Це просування так чи інакше веде до того, що чимало українців починають себе вважати «людьми російської культури». І, звісно, чимало серед таких людей і тих, хто толерантно сприйматиме російську агресію: «Бо ж росіяни — не агресори. Вони, вважайте, близькі нам люди. Майже брати»[1].

Примітки[ред.]