Перейти до вмісту

Кеплер Тата Григорівна

Матеріал з Вікіцитат
Кеплер Тата Григорівна
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Тата Григорівна Кеплер (16 березня 1986) — українська громадська діячка, продюсерка, рестораторка, волонтерка.

Цитати

[ред.]
  •  

«Я нічого не приймала, ніякого рішення, я вже це робила. Я закуповувала тактичну медицину і різні речі протягом останніх 8 років. І в мене є моя бригада, якій я допомагаю. Я просто це робила тихо. Були люди, яким я писала – ось є запит, ось треба це, це, це. І ми скидалися грошима, купували, і я це все відвозила. І якраз 24 лютого так сталося, що я передала з отцем Сергієм в мою бригаду медицину. Там було десь півмашини медицини, такмеду (тактичної медицини), дуже такого важливого, особливого, і він зміг це все передати начмеду на нулі за 40 хвилин до атаки, типу прямо вночі. Якесь диво.

24 числа в мене був запит на техніку для хлопців і я вже назбирала гроші. І 24 я подзвонила людині, яка мені дуже допомагала, і сказала: "слухай, я все розумію, але мені дуже треба ця техніка". І він домовився. І наступного дня цю техніку я також змогла передати хлопцям на Схід». — про те, що ще з 2014 року допомагала армії, але що змінилося з лютого 2022-го в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Слухай, я не думала, чесно. Я думала, що буде якесь таке загострення на Сході. Але я дійсно не думала, що можуть бомбити міста, що може прилетіти в Київ. Я просто не розуміла, для чого це робити взагалі. У мене не було тривожного чемоданчика навіть. Тільки моя собака Лампа та паспорт. Тому ні, я не була готова до повномасштабного вторгнення». — про те, що ця друга війна, як її називають військові, не стала несподіванкою в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Ми об’їздили вже більше 80 населених пунктів з командою. Ми їздимо по деокупованих територіях, ми їздимо навіть в сірі зони – короче, ми їздимо туди, куди система не доїжджає. Перший місяць ми дуже багато просто постійно займалися тактичною медициною. Ми постійно видавали, закуповували, відправляли і військовим медикам, і в шпиталі. І це було якесь дуже дивне відчуття, тому що місто закрите, і до тебе приїжджають військові з перепустками, і ти їм все це видаєш. Ми не спали, я не спала взагалі, взагалі я не могла спати. Це був такий нон-стоп 25/8 постійний». — про те, яким був перший місяць повномасштабного вторгнення, поки точилися бої за Київ в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Це таке дивне відчуття… Зараз, обертаючись назад, тобі здається – це було, що тут такого. Мені здається, що люди, які поїхали, які спостерігали за цим всім з-за кордону або із Західної України, їм було навіть страшніше, ніж нам всередині, тому що ми розуміли, що відбувається хоч якось, хоч приблизно». — про те, як ставилися до окупації Київщини ті, хто покинув цю територію в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«В мене дуже крута команда! Вона маленька. Це доктор Наташа, вона гінеколог, але вона стала таким лікарем загальної медицини за останній час. Вона мені просто подзвонила, написала, що вона відвозить дітей і от в неї є вільний час і руки, чи потрібна допомога. І вона приїхала до мене і з того все почалося. Вона почала розбиратися в тих ліках, як їх замовляти, закуповувати. Є ще Танечка Тимошенко, вона з нами періодично їздить, зараз очолює екстрену допомогу від ВООЗ по Києву та області.

І ще до нас недавно прибився такий хлопчина, він з донецького Нью-Йорку. Він приїхав до нас і сказав: "я дуже хотів піти воювати, але мені 17, мене не взяли, я дуже хочу щось робити, будь ласка, візьміть мене до себе". І він почав нам допомагати, зараз він пройшов курси такмеду і він мріє десь поїхати, когось рятувати, він дуже кайфовий. І я вважаю, що наші донатери, які нас підтримують протягом всього цього часу – це також наша команда». — про свою команду в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Воно якось так сталося. Дивись, у нас є напрямки, перший і великий напрямок, який не закінчується – це тактична медицина. Ми співпрацюємо з військовими медиками, з начмедами, з солдатами, ми пакуємо госпіталі, іноді пакуємо лікарні медициною, якщо виходить. З цими селами так просто якось вийшло. Вперше ми поїхали в Ірпінь, коли ще нікого не пускали туди, і в Бучу, коли там ще були тіла, їх ще не всі повивозили. І я пам’ятаю, як всі зраділи, що приїхали медики.

Нам говорять: "Слухайте, там є людина з осколковим пораненням". Це була Буча. І ми приходимо, стоїть чоловік, хмільний. У мене не було ніякого відторгнення, нічого такого, я бачу, що йому боляче. Він знімає штани, його наш хірург дивиться, а там не осколкове – це була куля, і це просто було таке скрізне поранення, він вийшов надвір, стріляли по ногах, але він не зрозумів, і він десь півтора тижні з цим прожив, воно почало гноїтися і там ногу вже треба ампутувати, ми нічого вже не зробили. Ми тоді подзвонили по ПДМШ , щоб вони його вивезли, а він стояв і казав "А як моя собака? Хто буде годувати мою собаку?". І почав плакати. І це було таке дуже дивне відчуття. І потім наші по рації передають "не виходьте, тому що тут замінована машина". І ми стоїмо зі зброєю в будинку, і тут ця людина плаче, ми не можемо навіть нічого йому вколоти, тому що він хмільний, він щось випив і ти не розумієш, як він відреагує, і хочеться полегшити його біль…

Після цього ми вирішили, що будемо їздити». — про те, що самі їздили в деокуповані селища та надавали медичну допомогу в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Я не знаю. В мене дійсно немає відповіді. Всі питають – як? В мене такий уже нєрвний смішок від цього "як"? Я не знаю. Я емпатична дуже…

Я якось так домовилася з собою, що про все це я буду думати потім. Тому що зараз цим людям потрібні люди. І коли ти приїздиш, ти розумієш, що їм треба поговорити, їм треба, щоб хтось їх тримав за руку, особливо якщо це дуже свіжа історія. Як ті бабуні вибігали на дорогу, в них тремтіли руки, вони цілували Наталю, вони дякували, казали "Господи, дякую, що ви приїхали". Ми нещодавно були в одній області, туди досі не заїхала жодна медицина, тому що туди бояться їхати, це в кількох кілометрах від російського кордону і там постійні обстріли. І ти дивишся на тих людей і розумієш – ну як не поїхати, як не почути, як не поговорити? Я не знаю, як це.

Є просто дуже багато історій, коли ці люди почали займати якусь частину в нашому житті, і ми до них повертаємося, і ми вже їздимо по Київській області, просто возимо якісь речі, якусь їжу, якісь штуки, а вони нам пишуть, дзвонять, якщо їм потрібна допомога, або просто пишуть "як ви, дівчата, все норм у вас"? І ти дивишся на них і розумієш, що вони не втрачають надію. Вони! Люди, які таке пережили, вони не втрачають. Як ми можемо її втрачати?» — про те, як об’їздила більше 80 населених пунктів у інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Це дає сили, тому що ти це бачиш і ти розумієш, для кого ти це робиш. Ти це бачиш на власні очі. Знаєш, я навіть коли почала знімати, я ж не одразу почала викладати ці сторіси в Інсті. Потім, коли я почала про них розповідати, був такий шалений відгук і мені дуже багато людей писало, що вони ніби прокидаються, що вони дякують за ці обличчя війни. І ми дуже багато речей познаходили в допомогу людям, котрим потрібна була ця допомога. Це таке життя, воно таке якесь інше.

Коли ти починаєш з ними спілкуватися, ти розумієш, що вони всі в нервовому зриві, просто всі. Що їм просто треба, щоб хтось побув поряд, щоб хтось посидів і взяв їх за руку. От ми нещодавно були в Харківській області, ми приїхали в місце, куди звезли людей з-під обстрілів. Ми привезли медицину і вони були дуже вдячні. Вони сказали "а ви можете просто зайти, там треба рани поперев’язувати"? Тому що не вистачає їм лікарів, хірургів, і навіть якщо ви посидите поруч, візьмете їх за руки, їм цього буде вже дуже багато». — про реальні історії людей в окупації та запит на їх збереження в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Вони дуже різні, і запити в них різні. Це було видно на початку. Були дуже налякані території, такі налякані, що люди виходили і просто тебе від свого подвір’я ніби відводили, бо вони не розуміли, хто ти, що ти привіз і що ти хочеш.

Були області, які навпаки – ти без вареників не поїдеш від них. От я вчора ввечері відвозила ліки по Київській області в одне село, там просто немає половини вулиць, там 25 хат згоріло. Ми привезли їм ліки, щоб "Новою поштою" не відправляти. До нас виходить Наталя, власниця будинку з гарячими баночками із соусом для м’яса і з тушонкою. Починає розповідати, що співала в хорі. І я кажу " і що?" А вона "я так уже півроку не співаю, ми не можемо, хор не може зібратися". Я кажу: "а можете для мене?".

І ми стоїмо, зоряний вечір, тільки місяць над головою, і вона серед тих хат співає "Ой, у лузі червона калина похилилася". І ти стоїш, тримаєш цей гарячий соус, який вона тобі приготувала, і думаєш – "Господи, такого не вигадаєш, це просто треба пережити". І це вартує всього». — про військових, які звільняли Сумську область в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Про біль. Дуже багато історій саме про біль. Є історії, які я просто не публікую, бо не можу. Я хочу про них написати». — про біль, як голова тема людей в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Дивися, нам всім дуже потрібна психологічна допомога. Ментальне здоров’я воно не менш важливе, ніж фізичне. Треба просто з собою говорити. Є люди, які не можуть того переживати і вони відверто про це говорять. І це добре, що вони про це говорять, і це добре, що вони розуміють себе. І такі: "ми будемо десь там сидіти, і це переживати, але всередину ми не підемо". І це чесне відношення, перш за все, до себе і до того, що відбувається. Тому що мені здається, що зараз ось ця історія про "я дуже хоробрий і мені не страшно" – це неправда, всім страшно, абсолютно всім страшно». — про потребу людей в психологічній допомозі в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Ти ж спілкуєшся, ти знаєш, що коли ти лежиш в окопах четверту добу і не можеш голови підняти, тому що криє, це страшно. Коли хлопці тримають телефон і думають "зараз писати мамі, що я тебе люблю чи типу не зараз". Це морально дуже важко». — про переживання військовиків, що перебувають на передовій в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«З цієї війни ніхто не повернеться. Типу, ми вже з неї не повернемося. Вона з нами назавжди. Ми назавжди люди, які пережили, переживають цю війну. Все. Згадай бабусь, дідусів, просто згадай». — про те, що війна змінила всіх людей в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Я не те, щоб зрозуміла, я просто утвердилася в думці, яка зі мною завжди була – не вирили ще такої ями, з якої я би не вибралася. Це правда. Я зрозуміла, що я можу бути якоюсь дуже зібраною. Тому що я взагалі незібрана, я дуже хаотична сама по собі, в мене "якесь там мистецтво, якісь там метелики, щось постійно відбувається"». — про те, що зрозуміла про себе за перші шість місяців війни в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Я вірю в нашу перемогу, і ця віра на рівні знання. Це не просто віра. Я вірю тому, що ми – світло, і ми переможемо цю темряву. Але я вірю, тому що я бачу цих людей щодня. Я бачу дуже багато речей, які мені не подобаються, як і всі речі, про які ми мовчимо, і про які ми думаємо – ми потім з цим розберемося. Але зараз я бачу, як ми йдемо вперед. Ціна величезна, просто вона якась неймовірно висока.

Але я вірю в нас, я вірю в нашу людяність. І ця людяність, вона нас рятує зсередини, вона не дає просто поїхати головою. Я вірю в те, що світанок обов’язково наступить, тому що він не може не прийти, не може. Це дуже важливо для мене». — про те, що має віру в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«Перше, що я зроблю, я просто сяду в машину і поїду мовчати. Я буду дуже довго мовчати. Буду вимовчувати, вибувати з себе все це. А потім я вже вигадаю собі якусь мрію, поїдемо разом до Ольки (Кудіненко – засновниця благодійного фонду Таблеточки" – УП).

Насправді я розумію, що роботи просто безліч попереду, тому що треба відбудовувати ці будинки, треба допомагати людям надалі і це вже не тільки ліки, це вже якийсь наступний крок, який треба робити.

Тому що треба вижити в усіх сенсах, просто в усіх». — про те, що буде робити коли закінчиться війна в інтерв'ю «Українській правді» Тата Кеплер: З цієї війни ніхто не повернеться. Ми назавжди люди, які пережили цю війну (12 вересня 2022 року)

  •  

«У мене все дуже просто: коли в Україні трагедія, і я можу щось зробити, я не можу цього не робити». — про власне кредо в інтерв'ю в рамках спільного проєкту Укрпошти, MO3GI Group та Свідомих «Борітеся — вже поборюєте» Допомагати там, куди не доїжджає система. Історія волонтерки Тати Кеплер (27 травня 2023 року)

  •  

«Ми робимо глибше і більше, ніж просто цивільні аптечки. Хоча вони також важливі. Ми обрали для себе таку історію, що краще зробимо менше, але якісно. Завжди говоримо з людьми та слухаємо їхні історії. За весь рік не було жодного випадку, коли ми приїхали, просто вивантажили допомогу й одразу поїхали». — про головну метою діяльності волонтерів у інтерв'ю в рамках спільного проєкту Укрпошти, MO3GI Group та Свідомих «Борітеся — вже поборюєте» Допомагати там, куди не доїжджає система. Історія волонтерки Тати Кеплер (27 травня 2023 року)

  •  

«Нещодавно я їздила на Мюнхенську безпекову конференцію, звідти заїхала в Париж. Я людина, яка обожнює мистецтво, можу назвати себе фанатиком. Там висить картина, до якої приїжджаю сім років поспіль. Це “Зоряна ніч над Роною” Ван Гога. Коли я приїхала цього разу, проревіла півтори години, і раптом усвідомила, що десь всередині залишилася Тата, у якої були захоплення, мрії, пристрасть, і щось дуже-дуже схоже на життя». — про те, що війна не вплинула на внутрішній стержень фанатика мистецтва в інтерв'ю в рамках спільного проєкту Укрпошти, MO3GI Group та Свідомих «Борітеся — вже поборюєте» Допомагати там, куди не доїжджає система. Історія волонтерки Тати Кеплер (27 травня 2023 року)

  •  

«У мене голосний і заразний сміх, друзі записували його на диктофони, просто щоб піднімати собі настрій. Я давно так не сміюсь. Війна збирає все, що є всередині. Але я не жаліюся, бо це — вибір, і мене ніхто не змушував». — про те, що треба вхопитися за це відчуття і культивувати в собі, щоб, коли настане перемога, залишились ресурси радіти в інтерв'ю в рамках спільного проєкту Укрпошти, MO3GI Group та Свідомих «Борітеся — вже поборюєте» Допомагати там, куди не доїжджає система. Історія волонтерки Тати Кеплер (27 травня 2023 року)

  •  

«Я би хотіла, щоб люди вміли чесно говорити з собою. Щоб могли дивитися в дзеркало і казати: “Мене звати Тата. Я люблю мистецтво, червону помаду і срібні браслети”. Це про те, щоб лишити собі хоч трішечки свого, коли все твоє так нещадно і безжально нищать». — про те, як мозок адаптується, під тиском емоцій в інтерв'ю в рамках спільного проєкту Укрпошти, MO3GI Group та Свідомих «Борітеся — вже поборюєте» Допомагати там, куди не доїжджає система. Історія волонтерки Тати Кеплер (27 травня 2023 року)

Примітки

[ред.]