Перейти до вмісту

Китайська Народна Республіка

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з КНР)
Прапор КНР

Китайська Народна Республіка — держава у Східній Азії. Столиця — Пекін. Глава держави — Сі Цзіньпін, глава уряду — Лі Кецян.

Цитати[ред.]

  •  

У майбутньому Китай буде місцем, де встановлюватимуть правила гри на наступне століття, бо люди з усього світу будуть там, тому зараз робити бізнес у Китаї означає не шукати можливість, означає не багатіти вже сьогодні, а бути частиною створення майбутніх правил гри.[1]

 

中国未来将是制定下一个世纪游戏规则的地方,因为全世界人都会在那儿,所以去中国不是去发财,今天不是去发财,不是寻找机会,而是参与未来游戏规则的制定。

  Джек Ма
  •  

Китайські вчені переконані, що спроба перейняти західну систему миттєво без відповідної економічної основи і культурної традиції, — «не тільки фантастика, але й авантюра». Може бути саме завдяки такій філософії Китай вже багато років і демонструє стабільно високі темпи економічного зростання.

 

Китайские ученые убеждены, что попытка перенять западную систему мгновенно без соответствующей экономической основы и культурной традиции, — «не только фантастика, но и авантюра». Может быть именно благодаря такой философии Китай уже много лет и демонстрирует стабильно высокие темпы экономического роста[2].

  Олександр Запєсоцький
  •  

Десять тисяч кроків — та мінімальна дистанція, яку треба подолати, щоб розігнати по судинах кров, а по боках смалець. Пройшовши цю відстань у будь-якому місті Китаю, можна побачити його весь, найрізноманітніший: традиційний, кітчевий, надсучасний, змінений, незмінний, устелений бруківкою, залитий бетоном, заасфальтований, протоптаний у полі[3].

  Юлія Смаль
  •  

Древнє китайське прокляття: «Щоб ти жив у цікавий час[2]«Падіння Гіперіона»

  Ден Сіммонс
  •  

... китайські діти. Їх експлуатують, з ними поводяться як з рабами, вони працюють на фабриках в нелюдських умовах. І все це для того, щоб зробити іграшку, яка розважить вашого сина всього на десять хвилин, потім відправиться в ящик у шафі, а потім — у сміттєвий бак[2]. — «Дзеркало Кассандри»

  Бернар Вербер
  •  

Китайці кажуть, що краще нічого не їсти три дні, ніж один день не пити чаю[2]. — «Тисяча сяючих сонць»

  Халед Госсейні

Різне[ред.]

  •  

Як кажуть китайці: «Великі битви — виграються без бою»[2]! — «Година пік 3»

  •  

Рос Геллер: — Я їду в Китай.
Фібі Буффе: — Тобі так не подобається наша компанія[2]? — Друзі (телесеріал)

  •  

У китайській мові слова «криза», «пуховик» і «секс» об'єднані в один ієрогліф — «працюй!» — «Прожекторперісхілтон»

 

В китайском языке слова «кризис», «пуховик» и «секс» объединены в один иероглиф — «работай!»[2]

  Гарік Мартиросян

Примітки[ред.]