Перейти до вмісту

Джеймс Конноллі

Матеріал з Вікіцитат
Джеймс Конноллі
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Джеймс Конноллі (ірл. Séamas Ó Conghaile, англ. James Connolly; 5 червня 1868 — 12 травня 1916) — ірландський революціонер, соціаліст. Народився в Единбурзі в сім'ї ірландських іммігрантів. Незважаючи на те, що Конноллі уже в 11 років довелося кинути школу, з часом він став одним із видатних теоретиків марксизму свого часу. Конноллі також брав активну участь в політичному житті Шотландії й США. Був одним із учасників і організаторів Великонього повстання 1916 року. Конноллі був одним із семи лідерів, що підписали Прокламацію про створення Ірландської республіки. За участь у повстанні страчений британською владою одразу після його закінчення.

Цитати[ред.]

  •  

Ірландія без її народу для мене є ніщо і та людина, яка, сповнена любові та ентузіазму до «Ірландії», все ж може незворушно прогулюватись нашими вулицями та спостерігати все те зло та страждання, той сором та деградацію, влаштовані над ірландським народом, так, влаштовані ірландцями над ірландськими ж чоловіками та жінками, без того, щоб випалити все це вщерть, є, на мою думку, шахраєм та брехуном у душі, незалежно від того, наскільки вона любить те поєднання хімічних елементів, яке із задоволенням називає Ірландією[1].

  •  

Мені загалом до вподоби те сильне бажання зберегти честь чи свободу окремої країни, яке люди називають «патріотизмом». Я також вірю у братство всіх людей та в міжнародну солідарність праці, у спільність інтересів, які повсюдно об'єднують пригноблених по всій Землі[2].

  •  

Якщо ви виженете англійську армію завтра і піднімете зелений прапор над дублінським замком, поки ви не встановите устрій Соціалістичної Республіки, ваші намагання будуть марними. Англія все ще керуватиме вами. Вона керуватиме через своїх капіталістів, через лендлордів, через фінансистів, через цілий масив комерційних і індивідуалістських установ, які вона, наче квіти посадила в нашій країні і полила слізьми наших матерів і кров'ю наших мучеників[3].

 

If you remove the English army tomorrow and hoist the green flag over Dublin Castle, unless you set about the organization of the Socialist Republic your efforts would be in vain. England would still rule you. She would rule you through her capitalists, through her landlords, through her financiers, through the whole array of commercial and individualist institutions she has planted in this country and watered with the tears of our mothers and the blood of our martyrs[4]

Примітки[ред.]