Перейти до вмісту

Дахно Володимир Авксентійович

Матеріал з Вікіцитат
Володимир Дахно
Стаття у Вікіпедії

Володимир Авксентійович Дахно (7 березня 1932, Запоріжжя — 28 липня 2006, Київ) — український мультиплікатор. Найбільше відомий як режисер мультфільму «Енеїда» (1991) і серіалу про пригоди козаків Тура, Гая і Ока (1967—1995). Лауреат Державної премії УРСР імені Тараса Шевченка (1988). Народний артист України (1996).

Цитати[ред.]

  •  

Можна бути талановитою людиною, але без особливого бачення мультфільму не створиш.[1]

  •  

...я давно виношую ідею зробити фільм про запорожців, про турків, про татар. Щоб вони були смішні. Ніхто ж тепер не знає, якими вони були насправді. Які я захочу, такі й намалюю.[1]Про створення серіалу про козаків.

  •  

Із козаками я не дуже довго мудрував. Взяв та й намалював трьох запорожців на кшталт трьох мушкетерів. Один вийшов опецькуватий, маленький, інший — худорлявий та довготелесий, третій — молодець, який пашів здоров'ям. Потім мені говорили, що дуже точно у цих персонажах я відтворив український характер.[1]Про створення персонажів козаків.

  •  

Фільм «Як козаки куліш варили» був дуже темповий. Він і досі сучасний — за 10 хвилин показана велика пригода. На фестивалі в Румунії його приймали «на ура», зал начебто прокинувся. Таких динамічних стрічок у програмі було заявлено тільки дві американські та моя. Я сам темпова, динамічна людина, і на фільми це впливає.[1]Про участь у кінофестивалі.

  •  

Мені розповідав покійний Віктор Банников, який тоді грав воротарем московської команди, що перед матчами навіть столичні спортсмени переглядали мій фільм «Як козаки у футбол грали», а потім виходили на поле і вигравали.[1]Про стрічку «Як козаки у футбол грали».

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]