Гетьманські клейноди

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія

«Ге́тьманські клейно́ди» — український історичний художній фільм режисера Леоніда Осики, котрий відзнято 1993 року на кіностудії Довженка за мотивами повісті Богдана Лепкого «Крутіж».

Цитати про фільм[ред.]

  •  

Режисер Леонід Осика був одним із представників хвилі «українського поетичного кіно» та створив такі відомі фільми як драма Камінний хрест та масштабне полотно Захар Беркут. Гетьманські клейноди стали його останньою режисерською роботою[1].

  — Олександра Калініченко
  •  

Стрічка знята за мотивами повісті Богдана Лепкого Крутіж. Режисер вбачав в цьому фільмі можливість звернутися до тематики «кризи влади». Гетьманські клейноди вражають своєю увагою до деталей, автентичністю споруд та костюмів, що створює переконливу історичну драму[1].

  — Олександра Калініченко
  •  

Через два роки після смерті Богдана Хмельницького, його син Юрій усуває од влади гетьмана Виговського. В цей час прибічники Богдана Хмельницького намагаються допомогти його дочці Олені врятувати клейноди — символи гетьманської влади та незалежності України. Герої фільму повинні пройти багато випробувань у боротьбі за безцінні реліквії[1].

  — Олександра Калініченко

Примітки[ред.]