Перейти до вмісту

Вольфґанґ Соботка

Матеріал з Вікіцитат
Вольфґанґ Соботка
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Вольфґанґ Соботка (нім. Wolfgang-Sobotka; 5 січня 1956, Вайдгофен-ан-дер-Іббс, Австрія) — австрійський педагог, диригент і політик Австрійської народної партії, який з 20 грудня 2017 року є президентом Австрійської національної ради[1][2].

Цитати[ред.]

  •  

«Ви всі знаєте про давні та міцні історичні зв'язки, які пов'язують Австрію та Україну. Львів, який ми з моєю делегацією відвідали вчора, був столицею Габсбурзького королівства Галичини та Володимирії, а Чернівці відігравали важливу роль у культурному житті того часу. Міцні історичні зв'язки також можна побачити на парламентському рівні. Понад сто років тому численні українські депутати з коронних земель Галичини та Буковини були членами австрійського Парламенту, більшість із них були об'єднані у так званий «рутенський клуб» і відігравали важливу роль у політиці Австрії того часу. Однак, кінець Першої світової війни та розпад імперії Габсбургів розділили наші спільні шляхи. Втім, розділили до літа минулого року, коли Україна офіційно отримала статус кандидата на вступ до ЄС, що відкрило їй шлях до Європи та Європейського Союзу». — про історичні зв'язки Австрії та України під час виступу у Верховній Раді України Президент Національної ради Австрії Вольфґанґ Соботка виступив у Верховній Раді України (26 вересня 2023 року)

  •  

«24 лютого минулого року розпочалася повномасштабна і жорстока російська агресія. Відтоді вашій країні доводиться переживати неймовірні страждання. Від початку війни позиція Австрії була дуже чіткою: засудити незаконну, невиправдану і неспровоковану загарбницьку війну росії проти України на всіх політичних рівнях, засудити явне порушення міжнародного права й надати повну підтримку Україні та українському народу». — про оцінку агресії росії проти України під час виступу у Верховній Раді України Президент Національної ради Австрії Вольфґанґ Соботка виступив у Верховній Раді України (26 вересня 2023 року)

  •  

«...я можу запевнити вас, що Австрія підтримує Україну із безумовною та незмінною солідарністю. Мій візит до України разом з парламентаріями є частиною постійного обміну, яким ми хотіли б висловити знак солідарності. Федеральний Президент Австрії, Канцлер Австрії та численні представники австрійського Уряду і Парламенту також відвідували і продовжують відвідувати Київ, щоб висловити цю солідарність. І ця солідарність проявляється у відносинах між парламентами наших країн. Наприклад, я особисто брав участь у Кримській платформі, яка вперше відбулася у жовтні минулого року, на рівні спікерів парламентів у столиці Хорватії в Загребі. Пане Голово, ми знову побачимося через місяць на цьогорічному Парламентському саміті Міжнародної Кримської платформи в Празі». — про підтримку України Австрією під час виступу у Верховній Раді України Президент Національної ради Австрії Вольфґанґ Соботка виступив у Верховній Раді України (26 вересня 2023 року)

  •  

«У серпні 1991 року ви, Верховна Рада України, проголосили незалежність України. В грудні 1991 року народ України підтвердив своє бажання бути незалежним із більш ніж 90% голосів. Таке одночасне голосування не можна ігнорувати або по-іншому трактувати. Ми будемо рішуче протидіяти всім спробам поставити це під сумнів або перекрутити історичні факти. Суверенітет, територіальна цілісність і незалежність України мають бути відновлені та гарантовані. Ніхто інший, окрім самих українців, не буде вирішувати політичне майбутнє своєї країни. Українці чітко дали зрозуміти, що вони бачать своє майбутнє в європейській спільноті. Австрія і надалі підтримуватиме Україну на шляху до вступу в ЄС.

Політична підтримка України з боку Австрії є очевидною. Але ми також допомагаємо вашій країні всіма можливими способами, наскільки це нам дозволяють наші сили. На сьогодні Австрія вже підтримала український Уряд та українське населення, яке особливо сильно постраждало від цієї війни, фінансовою та гуманітарною допомогою на суму понад 152 млн євро. Як відповідальний платник до бюджету Європейського Союзу, Австрія також зробила значні непрямі внески через Європейський Союз, який є найбільшим донором гуманітарної та фінансової підтримки України. На сьогодні було надано близько 59 млрд євро». — про новітню історію України та політична підтримка Австрією під час виступу у Верховній Раді України Президент Національної ради Австрії Вольфґанґ Соботка виступив у Верховній Раді України (26 вересня 2023 року)

  •  

«Напад росії на Україну – це не лише напад на вашу країну, це також напад на світовий порядок, заснований на правилах. Тому напад на Україну не обмежується нашим континентом. Неодноразове засудження росії більшістю країн на Генеральній асамблеї ООН чітко доводить це. Вона поставила під сумнів всю глобальну світову архітектуру безпеки.

Отже, у цій війні Україна не лише захищає себе та своє існування як незалежної держави, але й бореться за дотримання міжнародного права та відстоювання наших європейських цінностей. Я наголошував на цьому також під час нещодавнього візиту до США моїм співрозмовникам у Конгресі США, Комітету з міжнародних справ, почесному Спікеру Ненсі Пелосі та Генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррешу». — про геополітичні наслідки агресії рф проти України під час виступу у Верховній Раді України Президент Національної ради Австрії Вольфґанґ Соботка виступив у Верховній Раді України (26 вересня 2023 року)

  •  

«Сьогодні ми відвідаємо Ірпінь та Бучу – два міста, які зазнали неймовірних страждань і стали уособленням і символом жахливих злочинів і насильства проти цивільного населення, а також безглуздого руйнування. Неймовірні страждання, невиправдано завдані невинним людям, позбавляють слів. Тому ми вважаємо за необхідне розслідувати незліченні воєнні злочини та можливі злочини проти людяності, а також притягнути винних до відповідальності». — про злочини військових рф в окремих містах України під час окупації під час виступу у Верховній Раді України Президент Національної ради Австрії Вольфґанґ Соботка виступив у Верховній Раді України (26 вересня 2023 року)

  •  

«Мені бракує слів. Я навіть не міг уявити, що у 21 столітті може таке відбуватись. Мої щирі співчуття всім родинам, які втратили своїх близьких. Ви правильно робите, що розповідаєте про ці злочини світу». — про злочини військових рф у Бучі під час свого візиту до Бучі Бучу відвідав голова Національної ради Австрії Вольфґанґ Соботка: яка ціль візиту? (26 вересня 2024 року)

Примітки[ред.]