Перейти до вмісту

Вийти з мовчання

Матеріал з Вікіцитат
Ця стаття перебуває в процесі редагування на короткий час.

Будь ласка, не редагуйте цю статтю, оскільки Ви можете викликати конфлікти редакцій.

Щоби дати змогу іншим користувачам редагувати сторінку, зніміть шаблон після закінчення покращення статті.

Вікіпедія
Вікіпедія

Вийти з мовчання. Деколоніальні змагання української культури та літератури ХХІ століття з посттоталітарною травмою — книжка польської дослідниці-славістки Аґнєшки Матусяк, в якій осмислюються деколоніальні змагання української культури. Ця монографія є необхідним поглядом «збоку», який власне творить потрібне в таких випадках багатопланове бачення проблеми[1].

Цитати

[ред.]
  •  

Парадоксальним чином <...> [посткомуністична] травма спровокувала також низку позитивних наслідків, у тому числі найважливіший: «примушення» українців перед постанням війни <...> до нового перевизначення ідентичності (колективної й індивідуальної), що відкриває перед українським суспільством можливість вийти на стежку усвідомленої деколонізації...[2]
«цей момент можна визнати початком опрацювання посткомуністичної травми та поступового привласнення болісного колоніально-тоталітарного спадку, що є необхідним вихідним пунктом для започаткування конструктивного суспільного діалогу.» (там само)

  •  

Дослідники, які здійснили часткові дослідження проблеми української травми на грунті суспільних наук, зверталися до інструментарію, виробленого західними науковими дискурсами, що стосувалися дослідження травми Голокосту... <...> Якщо ж мова про польські дослідження культурної травми, то їхню суть найкраще передають дослідницькі ініціативи, втілювані в рамках Центру дослідження дискурсів постзалежності[3].

Примітки

[ред.]

Джерела

[ред.]
  • Аґнєшка Матусяк. Вийти з мовчання. Деколоніальні змагання української культури та літератури ХХІ століття з посттоталітарною травмою. — Львів: ЛА «Піраміда», 2020. — 308 с. — ISBN 978-966-441-637-2