Баранець Віктор Миколайович

Матеріал з Вікіцитат
Баранець Віктор Миколайович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Віктор Миколайович Баранець (рос. Ви́ктор Никола́евич Баране́ц, нар. 10 листопада 1946, Барвінкове, Харківська область) — російський військовий журналіст, публіцист, письменник, полковник у відставці.

Цитати[ред.]

  •  

У моїй книзі є епізод про хитромудру комбінацію ГРУ, яка допомогла в Криму врятувати, можливо, сотні життів наших військових в піковий момент «кримської весни». Я з захопленням описав суть цієї блискучої операції, яка і замислювалася, і проводилася під керівництвом Сергуна. А він мене ошелешив:
— А ось тут і про мене, і про моїх підлеглих розповідати не треба. Хоча все саме так і було. Ви не набрехали. Але не будемо показувати супротивникам «інструменти», які напевно нам ще не раз знадобляться...

 

В моей книге есть эпизод о хитроумной комбинации ГРУ, которая помогла в Крыму спасти, возможно, сотни жизней наших военных в пиковый момент «крымской весны». Я с восхищением описал суть этой блестящей операции, которая и задумывалась, и проводилась под руководством Сергуна. А он меня ошарашил:
— А вот здесь и обо мне, и о моих подчиненных рассказывать не надо. Хотя все именно так и было. Вы не наврали. Но не будем показывать противникам «инструменты», которые наверняка нам еще не раз пригодятся[1]

  •  

Входження Криму до складу Росії стало однією з найяскравіших військових операцій в історії російської армії, головною метою якої було не тільки взяття під контроль величезної території, але проведення цього без пролиття жодної краплі крові. Це виходить за рамки всіх минулих операцій, доктрин і стратегій. Це очевидно. І якщо говорити про гібридну війну, то цю подію можна віднести до блискучого її втілення.

 

Вхождение Крыма в состав России стало одной из самых ярких военных операций в истории российской армии, главной целью которой было не только взятие под контроль огромной территории, но проведение этого без пролития ни одной капли крови. Это выходит за рамки всех прошлых операций, доктрин и стратегий. Это очевидно. И если говорить о гибридной войне, то произошедшее можно отнести к блистательному ее воплощению[2].

Примітки[ред.]