Багдад

Матеріал з Вікіцитат
Файл:Baghdad collage.png
Багдад
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Багдáд (араб. بغداد‎‎, Baġdād) — місто в Іраку, розташоване в центрі країни на річці Тигр, столиця країни та мухафази Багдад.

Цитати[ред.]

  •  

Бездоганне видання «Тисячі і однієї ночі» в перекладі Лейна, яке колись можна було знайти в усіх вікторіанських бібліотеках, можливо, пояснює, чому слово Багдад звучить для нас так чарівно[1]. — «Від Каїра до Стамбула. Подорож по Близькому Сходу»

  Генрі Воллам Мортонw:en
  •  

Якщо в Афінах Сократ був судимий відкритим судом, мав можливість виголосити промову — цілих три! — на свій захист, в Ісфагані або, скажімо, в Багдаді такого Сократа просто б посадили на кіл — або здерли б з нього живцем шкіру, — і кінець справі, і не було б вам ні діалогів Платона, ні неоплатонізму, ні всього іншого — як їх дійсно і не було на Сході; був би просто монолог Корану[2]... — «Менше одиниці»

 

Если в Афинах Сократ был судим открытым судом, имел возможность произнести речь -- целых три! -- в свою защиту, в Исфагане или, скажем, в Багдаде такого Сократа просто бы посадили на кол -- или содрали бы с него живьем кожу, -- и дело с концом, и не было бы вам ни диалогов Платона, ни неоплатонизма, ни всего прочего -- как их действительно и не было на Востоке; был бы просто монолог Корана...

  Йосип Бродський

Примітки[ред.]