Астрономія

Матеріал з Вікіцитат
Зображення Крабоподібної туманності, отримане космічним телескопом Габбл.
Вікіпедія
Вікіпедія
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Астроно́мія (грец. αστρον — зірка і νομος — закон) — одна з найдавніших наук, що включає спостереження і пояснення подій, які відбуваються за межами Землі та її атмосфери. Вона вивчає походження, розвиток, властивості об'єктів, що спостерігаються на небі (і перебувають поза межами Землі), а також процеси, пов'язані з ними.

Цитати[ред.]

  •  

Природа, яка наділила кожну тварину засобами для існування, дала астрономії в якості помічника і союзника астрологію[1].

  Йоганн Кеплер
  •  

Філософи, зважаючи на незвичайну досконалість неба, називали його видимим божеством. Тому, якщо оцінювати переваги наук залежно від того предмета, який вони досліджують, найбільш видатною буде астрономія. Сама вона, що є безперечно главою благородних наук і найбільш гідним заняттям вільної людини, спирається майже на всі математичні науки[2].

  Миколай Коперник
  •  

Астрономія корисна, тому що вона підносить нас над нами самими; вона корисна, тому що вона велична; вона корисна, тому що вона прекрасна[3].

  Анрі Пуанкаре

Примітки[ред.]

  1. Душенко К. В. Большая книга афоризмов. Изд. 5-е, исправлен­ное. — М.: Изд-во ЭКСМО-Пресс, 2001.— С. 34
  2. Афоризмы, цитаты, высказыванияю Коперник Николай
  3. Астрономія: підручник для 11 класу загальноосвітніх закладів — Климишин.І.А , Крячко.І.П — Київ видавництво «Знання України» ISBN 966-7999-02-5