Перейти до вмісту

Альберт Сент-Дьйорді

Матеріал з Вікіцитат
Альберт Сент-Дьйорді
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Альберт Сент-Дьйорді (1893–1986) — угорський фізіолог, який здобув Нобелівську премію з фізіології та медицини у 1937 році. Йому приписують відкриття вітаміну C та компоненти й реакції цитратного циклу. Він також був активним учасником угорського опору протягом Другої світової війни та подався у політику у повоєнний період.

Цитати з джерелами[ред.]

  • Коли я отримав Нобелівську премію, єдину велику грошову виплату, яку мені довелось побачити, треба було щось з нею робити. Найпростішим шляхом скинути цю гарячу картоплину було інвестувати її, купити акції. Я знав, що наближалась Друга світова війна і боявся, що якщо я матиму акції, які зростуть у випадку війни, то хотітиму війни. Тож я попросив свого агента купити акції, які у випадку війни підуть униз. Він так і зробив. Я втратив свої гроші і зберіг душу.
    • Божевільна мавпа (1970)
  • Неможливо обійняти стегна дівчини своєю правою рукою і тримати її посмішку лівою, а потім почати вивчати ці два явища окремо. Аналогічно, ми не можемо відокремити життя від живої матерії аби вивчити лише живу матерію та її реакції. Неодмінно, вивчаючи живу матерію та її реакцій, ми, власне, вивчаємо життя.
    • The Nature of Life, Academic press, 1948
    • Оригінал: Mi è impossibile cingere i fianchi di una ragazza con il mio braccio destro e serrare il suo sorriso nella mia mano sinistra, per poi tentare di studiare i due oggetti separatamente. Allo stesso modo, non ci è possibile separare la vita dalla materia vivente, allo scopo di studiare la sola materia vivente e le sue reazioni. Inevitabilmente, studiando la materia vivente e le sue reazioni, studiamo la vita stessa.