Перейти до вмісту

Щоденник Бріджит Джонс (роман)

Матеріал з Вікіцитат

«Щоденник Бріджит Джонс» (англ. EBridget Jones’s Diary) — роман британської письменниці Гелен Філдінґ, написаний у формі особистого щоденника про рік життя Бріджит Джонс, самотньої працюючої жінки з Лондона, якій дещо за 30-ть. Видавний у 1996 році. Українською мовою вийшов у «Видавництві Старого Лева» у 2017 р.

Цитати[ред.]

  • «О Господи! Чому одружені люди не можуть зрозуміти, що такі запитання вже неввічливо ставити? Ми ж не чіпляємося до них і не репетуємо: "А як сімейне життя? Все ще займаєтесь сексом?"».
  • «Ну чому я така непрезентабельна? Чому? Навіть чоловік у шкарпетках із джмелями вважає мене страшною. Ненавиджу Новий рік. Ненавиджу всіх. Окрім Деніела Клівера. Так чи інак, маю величезну, як піднос, плитку молочного шоколаду "Деєрі мілк" фірми "Кедбері", що зосталася на туалетному столику від Різдва, а ще — кумедну подарункову пляшечку джину-тоніка».
  • «Як на мене, неправильно й несправедливо спершу силувати до святкового марафону зі стресами й надмірними фінансовими та емоційними випробуваннями, а опісля, тільки-но до нього призвичаїлися, — позбавити Різдва в найбрутальніший спосіб».
  • «Бути жінкою гірше, ніж фермером, адже треба стільки збирати врожай і запилювати: видаляти воском волосся на ногах, голити підпашки, вищипувати брови, шліфувати ступні, очищати і зволожувати шкіру, виводити прищі, підмальовувати корінчики волосся, підфарбовувати вії, підпилювати нігті, робити антицелюлітний масаж, тренувати м’язи пресу. Увесь цей процес налагоджений, як годинник, тож варто на кілька днів його занедбати, як доведеться починати спочатку».
  • «О Боже! Завтра ж День закоханих. Чому? Чому? Навіщо цілий світ аж зі шкури вилазить, аби люди, яким не пощастило в любовних пригодах, почувалися нездарами, коли загальновідомо, що однаково романтика «не спрацьовує». Погляньте на королівську сім’ю. Подивіться на маму з татом. Як не крути, День Валентина — це суто комерційний цинічний захід. Він мене абсолютно не обходить».
  • «Усе, не можу витримати напруги. Скасую побачення й проведу вечір, наминаючи пампушки у светрі з плямами від яйця».

Джерела[ред.]

Щоденник Бріджит Джонс / Гелен Філдінґ ; пер. з англ. Лідії Луцан. — Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. — 432 с.