Шлях до кріпацтва

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Шлях до рабства або Шлях до кріпацтва (англ. The Road to Serfdom) — книга Фрідріха фон Гаєка, видана 1944 року. Мала істотний вплив на погляди Маргарет Тетчер і Рональда Рейгана. Одне з найвпливовіших та найпопулярніших видань, присвячених класичному лібералізму та лібертаріанству.

Цитати[ред.]

  • Для великих апостолів політичної свободи слово «свобода» означало свободу від примусу, свободу від необмеженого застосування влади іншими, вивільнення від пут, які не залишають іншого вибору окрім покори наказам призначеного людині повелителя. Однак, обіцяна зараз свобода, це свобода від нужденності, вивільнення від примусу обставин, що неодмінно обмежує простір вибору для всіх нас. Свобода, в цьому сенсі, це лише інша назва влади або багатства.
  • Постать ворога — внутрішнього, такого, як «євреї» чи «куркулі», або зовнішнього — неодмінний засіб в арсеналі кожного диктатора.
  • Твердження «мета виправдовує засоби» розглядається в індивідуалістичній етиці як заперечення будь-якої моралі взагалі. У колективістській етиці воно є обов'язково головним моральним принципом.

Джерела[ред.]

  • Фрідріх А. Гаєк. Скорочена версія для журналу "Читацький оглядач" книги Шлях до кріпацтва, Переклад з англійської: ГО "Ціна держави". Київ: ГО "Ціна держави", 2016. 76 стор.


Bookmark-new.svg