Перейти до вмісту

Шишкова Оксана Валеріївна

Матеріал з Вікіцитат
Шишкова Оксана Валеріївна
Стаття у Вікіпедії

Шишкова Оксана Валеріївна (нар. 10 червня 1991, м. Харків) — українська лижниця, біатлоністка. Майстер спорту України міжнародного класу. Учасниця зимових Паралімпійських ігор 2010 у Ванкувері, Канада.

Чотирьохразова бронзова призерка зимових Паралімпійських ігор 2014 у Сочі, Росія.

Дворазова чемпіонка зимових Паралімпійських ігор 2018 у Пхьончхані, Південна Корея, де крім золотої медалі також стала тричі срібною та один раз бронзовою призеркою.

Цитати[ред.]

  •  

Знаєте, мабуть, біатлон є біатлон, лижні перегони є лижні перегони. Я кайфую та отримую насолоду як від одного виду спорту, так і від іншого. Тому що на гонку в біатлоні ти виходиш із одним психологічним настроєм, на лижну гонку – вже інший настрій. Протягом років його потрібно виробити. У мене ж так вийшло, що раніше більше в пошані був біатлон, ставки та бажання були пов'язані з гонками у цьому виді спорту, зараз же – 50 на 50. Вірніше, навіть не так – сто відсотків там викладаюся та сто відсотків там. Тобто зараз я отримую кайф як від біатлону, так і від лижних гонок. — про порівняння біатлону та лижних гонок в інтерв'ю Vesti. ua Чемпіонка Паралімпіади Шишкова: "У нас питали "куди ви повернетесь?" (22 березня 2022 року)

  •  

Враховуючи ту атмосферу, яка була, – повірте, боролися від початку до кінця, кожен спортсмен. Проте скільки ми спали - це не той стан, який має бути в атлета перед найголовнішим стартом чотириріччя. З 24 лютого наша підготовка вже пішла більше на нервах, роздратуванні, був зовсім не той сон, хворобливий. І все це було… Не знаю, як усім вдалося зібратися, показати такий результат. Витискали всі соки, чесно скажу – і моральні, і фізичні. — про підготовку до Паралімпіади в Пекіні-2022 в умовах війни в інтерв'ю Vesti. ua Чемпіонка Паралімпіади Шишкова: "У нас питали "куди ви повернетесь?" (22 березня 2022 року)

  •  

Були абсолютно незнайомі люди – з Казахстану, США, які, дізнавшись, звідки ми, кричали: "Слава Україні!", американці навіть намагалися гроші давати хоча б 100 доларів аби допомогти. Хотіли чимось пригостити, щось купити. Було дуже приємно, як вони нас підтримували і практично захоплювалися нами – дивувалися, як ми знайшли в собі сили поїхати на Паралімпіаду. Хоча, як я вже казала, ми більше боялися, що нас засудять. Але нами, навпаки, захоплювалися. Переймалися питаннями: як? звідки у вас стільки сил? чому ви такі сильні? — про підтримку сторонніх людей в інтерв'ю Vesti. ua Чемпіонка Паралімпіади Шишкова: "У нас питали "куди ви повернетесь?" (22 березня 2022 року)

  •  

Те саме було з боку спортсменів інших країн, які повністю виявляли з нами солідарність. Якщо пам'ятаєте, спочатку команди Росії та Білорусі були допущені до старту як нейтральні атлети, і лише потім, під величезним міжнародним тиском, було прийнято рішення не допускати їх до змагань. Так от, до нас підходили спортсмени з різних команд і як один говорили, що ми, безсумнівно, не вийдемо на старт разом з росіянами і білорусами.З іншого боку, ми самі з останніх сил тримали себе в руках, аби не зчепитися з ними у селищі або на тренуваннях.

Інша річ, що представники влади КНР нам багато перешкоджали. Зокрема, не давали можливості навіть маски носити, де написано англійською "peace" (мир), незважаючи на те, що сенс ідеї Паралімпіади – "мир у всьому світі". Ми хотіли зібратися в Олімпійському селищі, щоб закликати до миру, щоб закривалося небо над Україною, але китайська влада заборонила нам це. Було безліч перепон, проте нам таки вдавалося розповідати правду про те, що насправді відбувається в Україні. — про особливе ставлення до себе у Пекіні вже під час змагань в інтерв'ю Vesti. ua Чемпіонка Паралімпіади Шишкова: "У нас питали "куди ви повернетесь?" (22 березня 2022 року)

  •  

Для мене взагалі перша гонка була дуже важка фізично, бо організм ще не звик до кліматичних умов, ще й час інший. І це не беремо до уваги ще й психологічний стан. Як я там виборола «золото», не знаю. Коли ж я їхала на нагородження, то нічого не усвідомлювала. Тільки, коли піднімався прапор, то відчула гордість. Гордість, що завдяки моїм зусиллям грає гімн України і це бачить увесь світ. Бачить, що ми є і будемо. — про оцінку виступів на Параолімпіаді 2022 року в інтерв'ю Vesti. ua "Якби була можливість, то пішла б воювати". Паралімпійка Шишкова - про медалі Ігор-2022 та війну (7 квітня 2022 року)

Примітки[ред.]