Перейти до вмісту

Шестопал Матвій Михайлович

Матеріал з Вікіцитат
Матвій Михайлович Шестопал
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Матвій Михайлович Шестопал (1917–1986) — український публіцист, журналіст, перекладач, науковець, репресований за звинуваченням в «українському буржуазному націоналізмі».

Цитати[ред.]

  • Журналіст повинен бути бійцем, а не лакеєм[1].
  • Коли стоїш на колінах, то все здається великим (за К.Марксом)[2].
  • Українцям є над чим задуматися, коли вони дорожать своєю честю і дбають про безпеку свого національного існування. Інакше нас так перелицюють, що ми самі себе не впізнаємо[3].
  • Те, що робиться нині з українською мовою — тяжкий державний злочин проти всього великого слов'янського народу, грубе порушення конституційних свобод і цинічне потоптання національних прав українців. Той глум і наруга, яких протягом століть зазнає від сусідів українське слово, може зрівнятися лише з нечуваним лицемірством і соціальною брехнею, якими прикривається це українофобство. Щоб дискредитувати найспівучішу мову слов'янського світу і заперечити її самостійний характер, одні оголошували її польською мовою, але нібито зіпсутою російськими впливами, інші — російською мовою, але нібито зіпсутою польськими впливами. Зарозумілі чиновники гадають, що українці ніколи не прийдуть до розуму, щоб зрозуміти цей ганебний обман. Вони й сьогодні продовжують дурити балачками про розквіт і зближання, збагачення та взаємовпливи…[4].
  • Хто несе світло — не спіткнеться[5].

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]