Перейти до вмісту

Чому Меліса?

Матеріал з Вікіцитат

Чому Меліса? - психологічний роман Вікторії Шкабой. Заключна частина трилогії після романів Солодко, токсично, туманно і Вглиб Кароліни. Опублікований у 2023 році у видавництві «Кондор».

Цитати[ред.]

  • Для початку я відсканувала Лізин рукопис, щоби мати цифрову копію. Якщо чесно, після уважного прочитання я вже ні в чому не була впевнена. Текст досить заплутаний та імпульсивний, відчувається добрячий вплив тодішньої української літератури — я читала дещо з братової бібліотеки та прямо впізнавала деякі речі. Чи варто публікувати цей твір зараз? Як це зробити — звернутися до видавництва чи публікувати власним коштом? Але задля чого? Заради згадки?
  • Я знову відкрила Лізин текст, аби перечитати його початок та порівняти з тим, що повідав її брат. Звісно, відшукувати в художньому тексті автобіографічні відповідності — остання справа, проте досвід авторки не міг не відбитися на написаному.
  • Пригадуючи деталі Денисової розповіді, я раптом зрозуміла, чому деякі подробиці їхніх зустрічей видалися знайомими. Ліза писала про це у своїй книзі! Було так дивно зустріти в житті прототипа зображеного в текст персонажа! Виходить, описане — не суто художня вигадка, а має реальне підґрунтя. Цікаво, скільки ще таких прототипів існує і зі скількома мені пощастить зустрітися?

derevosamotnosti[ред.]

  • Я не хочу, щоб ця таємниця стала моєю візитною карткою. Я знаю, що ти нікому про це не скажеш. Я тобі довіряю. Проте чи зрозумієш ти мене? Я боюся: раптом твоє ставлення до мене зміниться після того, як ти дізнаєшся про мою таємницю? Але я відчуваю, що мені необхідно розповісти саме тобі. Не готуй заздалегідь слів підтримки, банальних, загальноприйнятих. Мені легше їх не чути. Якщо у тебе не знайдеться слів, просто помовчи. Як друг.
  • Весна стала для неї символом утрачених надій та розвіяних ілюзій. Її дратували ці стандартні штампи: весна — кохання; молодість — весна життя; навесні все оживає тощо. Вона ненавиділа весну, це яскраве сонце, що засліплювало очі, ці майже літні (за спекотністю) дні та, головне, оці однакові щасливі пики, носії яких не розуміли (і навіть не намагалися зрозуміти), що комусь кепсько, що комусь хочеться дощу і вітру, а не жовтогарячого пекла, яке кожного дня за розкладом з’являється на прозоро-синьому небі.
  • Небо як вияв моєї безпритульності.
  • Сни — це суто індивідуальні «фільми», у яких створюється картина іншої дійсності.


Цитати про роман[ред.]

  • Книга «Чому Меліса?» завершує трилогію, але не ставить остаточної крапки та залишає читача в очікуванні продовження циклу психологічних романів письменниці Вікторії Шкабой. Роман-вигадка чи історія-правда? Одразу непросто відповісти на запитання – треба читати. Уже впізнаваний стиль та манера письма авторки, неординарна сюжетна лінія та глибокі типажі героїв точно затягнуть читача у вир історії. Й навряд чи відпустять опісля прочитання: у книзі чимало тем, які відгукнуться кожному й кожній. Для мене у романі «Чому Меліса?» ще більше психологічних аспектів, аніж в попередніх творах. І це круто! Прочитати «Чому Меліса?» - це ніби як сходити на терапію до професійного психолога й разом зі спеціалістом розібратися в собі, у поняттях любові, стосунків, бажань-мрій, що межують зі снами-фантазіями. Разом із головною героїнею Елею навчитися говорити з людьми про важливе і докопуватися до істини, доводити справу до кінця. Немовби зустрітися з власним альтер-его та осягнути надскладність людської природи, збагнути, що не все те, що видається дивацтвами, насправді є ними. Все набагато складніше, а, отже, цікавіше. Ефектна подача. Багата мова. Однозначно рекомендую книгу до прочитання.

— Тетяна Новацька-Тітаренко, письменниця, головна редакторка всеукраїнської газети «Життєві історії»


Джерела[ред.]

  • Вікторія Шкабой. . — Чому Меліса?: Кондор. — 244 с. — ISBN 978-617-8244-90-3