Ту Юю

Матеріал з Вікіцитат
Ту Юю
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ту Юю (кит. 屠呦呦, 30 грудня 1930, Нінбо, Республіка Китай) — китайська хімікиня та фармацевтка, лауреат Нобелівської премії з фізіології або медицини 2015 року за відкриття, що стосуються лікування малярії. Премію вона отримала разом з Вільямом Кемпбеллом та Сатоші Омурою, яким вона була присвоєна за відкриття, що стосуються лікування інфекцій, які спричинюють круглі черві.

Цитати[ред.]

  •  

2,5-річне навчання привело мене до чудових скарбів, знайдених у китайській медицині, та до розуміння краси у філософській думці, що лежить в основі всеосяжного погляду на людину та Всесвіт.

 

The 2.5-year training guided me to the wonderful treasure to be found in Chinese medicine and toward understanding the beauty in the philosophical thinking that underlies a holistic view of human beings and the universe.[1]

  •  

Під час Культурної революції не було практичних способів проводити клінічні випробування нових препаратів. Тож, щоб допомогти хворим на малярію, ми з колегами сміливо зголосилися першими взяти екстракт.

 

During the Cultural Revolution, there were no practical ways to perform clinical trials of new drugs. So, in order to help patients with malaria, my colleagues and I bravely volunteered to be the first people to take the extract.[1]

  •  

Я не хочу слави. У наш день жоден нарис не публікувався під підписом автора.

 

I do not want fame. In our day, no essay was published under the author’s byline.[2]

  •  

Артемізін — подарунок для людей у ​​всьому світі від традиційної китайської медицини.

 

[Artemisinin] is a gift for the world’s people from traditional Chinese medicine.[3]

  •  

Прийняття, вивчення, розвиток та вдосконалення цих практик дозволили б нам відкрити нові нові ліки, корисні для світу охорони здоров’я.

 

Adopting, exploring, developing and advancing these practices would allow us to discover more novel medicines beneficial to the world healthcare.[4]

  •  

Хімічна промисловість може пришвидшити розробку нових ліків, але, можливо, речі засновані природою є більш довговічними.

 

Chemical industry may be faster in developing new drugs, but perhaps nature-based things are more durable.[4]

Примітки[ред.]