Святий Тома (Фома, Томас) Аквінський (лат. Thomas Aquinas, іт. Tommaso d'Aquino; 1225–1274) — один з найвизначніших та найвпливовіших філософів і теологів в історії, святий католицької церкви. Засновник томізму.
Багатство є не кінцевою метою господарювання, а лише засобом, як, наприклад, влада в політиці. Кінцевою ж метою господарювання є досягнення всезагального добробуту[1].
Знання — настільки цінна річ, що його не соромно діставати з будь-якого джерела[2].
Людина — це не душа, яка послуговується тілом, а поєднання душі й тіла[3].
Робота є частиною людини як засіб повніше проявити себе, реалізувати та, врешті-решт, як постійне джерело себепізнання – пізнання власних меж та можливостей. Тобто людина працює не через те, що це потрібно, а тому, що це природна потреба[5].
Не використовувати розум так, де це можна робити, - гріх. Невідання, з яким можна боротись, це гріх[6].
Сп’яніння – це смертельний гріх, тому що це стан, коли людина, хотячи цього і знаючи про наслідки, свідомо відмовляється послуговуватися розумом, який управляє нашою поведінкою згідно з нашою доброчесністю й допомагає уникнути гріхів [7].
↑365 думок на добрий день / уклад.: А. Щепанська, Д. Лука SSP, Л. Кіндратович. — Львів: Видавництво Святого Павла, 2018; Видавництво "Свічадо", ISBN 978-966-938-245-0
Словник економічної афористики / уклад.: А. Г. Загородній, Г. Л. Вознюк. — Львів: Видавництво Львівської політехніки, 2013. — 444 c. ISBN 978-617-607-413-7