Ташева Таміла Равілівна

Матеріал з Вікіцитат
Перейти до навігації Перейти до пошуку
Таміла Ташева
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Тамі́ла Раві́лівна Ташева (крим. Tamila Taşeva, нар. 1 серпня 1985, Самарканд) — українська кримськотатарська правозахисниця, громадська діячка, волонтерка. Співзасновниця громадської організації «КримSOS». Заступник Постійного Представника Президента України в Автономній Республіці Крим з 25 жовтня 2019 року. Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим з 25 квітня 2022 року.

Цитати[ред.]

2022[ред.]

 • Цитата на запитання журналіста Яким ви бачите майбутнє Криму?: «Вільним українським, з особливим статусом для кримськотатарського народу як корінного народу України. Звісно, у складі Української держави».[1]. 18 липня 2022.
 • «Без деокупації Криму, без повернення контролю, без демілітаризації Кримського півострову, вигнання звідти Чорноморського флоту Російської Федерації ми не будемо мати ніколи безпеки в усьому регіоні для нас, для європейських країн і для всього світу».[2] 12 серпня 2022
 • «Ми повернемо свободу Криму, всім нашим людям і обов'язково зробимо Крим одним із найкращих і найкомфортніших місць у Європі».[3]. 16 жовтня 2022.
 • Про псевдореферендуми:
  • «Нема народу Херсонської області чи Запорізької області. Є народ України. Як нема „народу Криму“ який „самоопрєдєлілся“».[4]. 30 вересня 2022
  • «в Криму була одна етнічна спільнота, яка могла самовизначитись згідно з міжнародним правом — це кримські татари, корінний народ України. Але кримські татари ніколи не говорили про від'єднання від України, а про самовизначення в межах державних кордонів України.»[4] 30 вересня 2022
 • Про мобілізацію кримських татар у Криму:
  • «Винищуючи таким чином нечисленні корінні народи, часто Російської Федерації. Що стосується окупованого Криму, то вони акцентують на кримських татарах, намагаючись винищити генофонд кримськотатарського народу. Тому що кримські татари ще після 1944 року і колонізації, яка тривала століттями не оговтались, не відтворили своє чоловіче населення і ту кількість населення, яка була і яка могла би бути»[5]. 25 вересня 2022.
  • «Ми бачимо, що це показова акція покарання кримських татар з боку окупаційних адміністрацій та кремля, які не підтримували окупантів усі ці роки, а зараз активно підтримували дії ЗСУ і виступали проти війни».[6] 16 жовтня 2022.

Примітки[ред.]