Перейти до вмісту

Танзанія

Матеріал з Вікіцитат
Прапор Танзанії
Вікіпедія
Вікіпедія
Дивіться у Вікіпедії:
Commons
Commons
Вікісховище має мультимедійні дані за темою:

Танза́нія, офіційна назва Об'єднана Республіка Танзанія (суах. Jamhuri ya Muungano wa Tanzania), країна на сході Африки на березі Індійського океану. Межує на півночі з Угандою і Кенією, півдні з Мозамбіком, Малаві і Замбією, на заході — з Демократичною Республікою Конго, Бурунді і Руандою.

Цитати[ред.]

  •  

Танзанію зруйнувала примусова колективізація, країна змарнувала рекордну допомогу Заходу. Вона будувала «спільну власність», а побудувала спільну бідність.[1]

  — швейцарський тижневик «Die Weltwoche» (1980)
  •  

Племена, що живуть біля гори Меру в Танзанії, вірять в те, що вмираючий пітон під кінець нібито випльовує дорогоцінний камінь. Коли ж такого каменю не виявляється, то всі присутні при смерті змії починають звинувачувати один одного в крадіжці[2]. — «Серед тварин Африки»

  Бернард Гржимек
  •  

Я — дідусь Дада всіх угандійців. Сьогодні я найвідоміший в світі лідер. Танзанія не повинна обманюватися в тому, що зможе захопити Уганду. Танзанійські солдати в Уганді сидять на пороховій бочці. У мене у самого є військовий досвід. Перш, ніж вступити в бій, я спочатку вивчу вас від ніг, колін, живота і до нігтів рук. Тому, почавши бій, я з точністю до хвилини буду знати, коли вас візьму. Ось чому я кажу, що люди, які вступили на землю Уганди, сидять на пороховій бочці. Їх послали сюди на вірну смерть[3]. — Про конфлікт Уганди з Танзанією.

  Іді Амін

Примітки[ред.]