Перейти до вмісту

Собачко-Шостак Ганна Федосівна

Матеріал з Вікіцитат

Ганна Феодосівна Собачко-Шостак (3 (15) грудня 1883, с. Скопці, нині Веселинівка, Київська обл. — 3 грудня 1965, с. Черкізово, Московська обл.) — українська художниця, майстриня декоративного розпису.

Цитати

[ред.]
  •  

З дитинства люблю квіти. Це для мене було все, що потрібно людині. Не могла відірвати очей від квітів, любила їх малювати сама. Мене ніколи ніхто не вчив цьому, ніхто не показував і не розповідав, як їх малювати...[1].

Про неї

[ред.]
  •  

Композиції Ганни Собачко-Шостак були співзвучні буремній епосі соціальних перетворень. Майстриня малює свої ескізи темпераментно, вільно, від руки. Вона мислить насамперед кольором, його сполученнями, в які вкладає глибокий внутрішній зміст[2].

  — Тетяна Кара-Васильєва
  •  

Собачко відразу відокремилась із-поміж інших своїм колоритом і композицією. Вона безпосередньо сприймає птахів, споруди; всі ці втілені в орнаменті враження від життя виказують у ній великого митця. Дуже цікаво, що в деяких речах вона намагається розкласти тон, в інших подати фактуру, що переконує нас, як сильно відчуває вона сучасне малярство, та водночас її творчість — народна[1].

  Олександра Екстер

Примітки

[ред.]
  1. а б Шудря Є. Зірка щастя мистецтвознавця / Євгенія Шудря // Народна творчість та етнографія. — 2002. — № 4. — С. 77.
  2. Кара-Васильєва Т. Українська вишивка на зламі століть // Українське мистецтво та архітектура кінця XIX — початку XX ст. — Київ, 2000. — С. 149.