Перейти до вмісту

Снєгур Мірча Іванович

Матеріал з Вікіцитат
Снєгур Мірча Іванович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Мі́рча Іванович Снє́гур[1][2] (рум. Mircea Ion Snegur; 17 січня 1940, с. Тріфенешть Сороцького жудеця, нині Флорештський район — помер 13 вересня 2023) — молдавський політик, перший президент Молдови (1990—1997). Кандидат сільськогосподарських наук.

Цитати

[ред.]
  •  

«Я свого часу говорив з усіма керівниками великих держав, у тому числі США, Німеччини, Франції, і завжди висловлював думку про те, що дуже складно або майже неможливо прогнозувати поведінку росіян. Вони не виконують жодного свого серйозного зобов'язання». — про те, що Росія не відступить від своїх планів в Україні, реалізуючи їх під гаслами про порятунок народу в інтерв'ю Укрінформу Перший президент Молдови: "Я попереджав США про непередбачуваність росіян" (18 листопада 2014 року)

  •  

«У Росії божаться і хрестяться, що не підтримують сепаратистів, а весь світ бачить, що щодня туди поставляється зброя, техніка, жива сила. У цій ситуації я не заздрю нинішній владі в Києві. Тому що я через це пройшов. Начебто вже домовилися, документи підписали, а Москва говорить, мовляв, Київ не так все зрозумі». — про ситуації на сході України в інтерв'ю Укрінформу Перший президент Молдови: "Я попереджав США про непередбачуваність росіян" (18 листопада 2014 року)

  •  

«Росія ніколи не відступить, прикриваючись всілякими гаслами про порятунок народу. Може здатися дивним, але я думаю, що потрібно сідати за стіл переговорів і домовлятися. У тому числі і з сепаратистами». — про те, що альтернативи переговорам для врегулювання ситуації немає в інтерв'ю Укрінформу Перший президент Молдови: "Я попереджав США про непередбачуваність росіян" (18 листопада 2014 року)

Про нього
  •  

«Пан Снєгур жив в історичні часи і відіграв важливу роль у просуванні незалежності, свободи та суверенітету Молдови. Мірча Снєгур залишиться в нашій пам’яті як людина, яка стояла біля колиски Незалежності Молдови». — про роль в історії Молдови Помер перший президент Молдови Мірча Снєгур (14 вересня 2023 року)

  — президентка Молдови Мая Санду

Примітки

[ред.]
  1. Л. Губерський. Снєгур Мірча // Шаблон:УДЕ
  2. М. Дорошко. Снєгур Мірча // Політична енциклопедія. Редкол.: Ю. Левенець (голова), Ю. Шаповал (заст. голови) та ін. — К.: Парламентське видавництво, 2011. — с.670 ISBN 978-966-611-818-2