Перейти до вмісту

Мая Санду

Матеріал з Вікіцитат
Мая Санду
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ма́я Са́нду (рум. Maia Sandu; нар. 24 травня 1972, Рисіпень, Фалештський район Молдавської РСР[1]) — молдовська державна і політична діячка. Президентка Молдови від 23 грудня 2020 року.

Цитати[ред.]

  •  

І Молдова, і Україна задекларували, що одного дня ми вступимо до Євросоюзу. Але для цього нам необхідно змінитися, запровадити європейські стандарти, побудувати сильну державу, яка долатиме корупцію, матиме прозоре урядування та високі стандарти життя. Я вірю, що нам буде простіше робити це разом[2].

  •  

Немає значення, чи людина дивиться на Захід чи на Схід, говорить румунською чи російською – і перші, і другі не люблять, коли їх дурять, коли їм брешуть та коли їх обкрадають. Кожна людина потребує поваги до себе, кожному потрібні економічні можливості. Люди хочуть мати можливість відкрити бізнес і знати, що податки, які вони платять, не стають частиною корупційних схем[2].

  •  

Політики називали себе проєвропейськими, а на практиці – обкрадали людей і керували державою украй неефективно.
Зараз наше завдання – відновити віру в демократію та віру у власну державу. Це зараз – найважливіше[2].

  •  

По-перше, для держав-сусідів є природним мати добрі відносини. Зараз цього немає – Додону вдалося жодного разу не відвідати Україну за чотири роки на посаді.
По-друге, нам треба активніше взаємодіяти для досягнення нашої спільної мети – зближення з ЄС[2].

  •  

Придністров’я – це регіон, який відколовся (breakaway region), куди представники конституційної влади Молдови не можуть навіть потрапити. І – так, Придністров’я підтримується Росією. В тому числі – і через постачання газу безкоштовно, і багатьма іншими шляхами[2].

  •  

Я вірю, що одного дня з’явиться геополітична можливість для возз’єднання Молдови, і ми маємо бути готові до появи цього. Але у будь-якому разі це має бути мирне вирішення.
Це має бути рішення, яке підходить усій Молдові. Понад те, я впевнена, що це має бути план дій, розроблений у Молдові, погоджений з усіма політичними силами та із суспільством[2].

  •  

Я поважаю територіальну цілісність і суверенітет України щодо Криму[2].

Примітки[ред.]