Резніков Олексій Юрійович

Матеріал з Вікіцитат
Резніков Олексій Юрійович
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Олексі́й Ю́рійович Ре́зніков (18 червня 1966, Львів, Українська РСР) — український державний діяч єврейського походження[1], правник, Заслужений юрист України (2006). Міністр оборони України (з 4 листопада 2021 до 5 вересня 2023)[2][3]. Член РНБО України (з 19 березня 2020 по 8 вересня 2023[4]).

Віцепрем'єр-міністр України — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України (4 березня 2020 — 3 листопада 2021)[5][6]>, до того партнер компанії «Астерс» (листопад 2018[7] — березень 2020[8]), заступник голови Київської міськадміністрації (з квітня 2016 до вересня 2018 року), заступник міського голови — секретар Київської міської ради (з червня 2014 до грудня 2015 року).

Майстер спорту України (2013)[9]. У жовтні 2022 року увійшов до списку 25 найвпливовіших українських військовиків від НВ[10], сержант запасу[10].

Цитати[ред.]

  •  

«Якщо виявиться, що МО поставило 180 тисяч літніх курток замість зимових, йду в відставку. Якщо ж виявиться, що були поставлені 180 тисяч зимових курток, а не літніх, то нардепка Анастасія Радіна має скласти мандат, а журналіст "УП" Михайло Ткач — піти з видання і на 3 роки припинити займатися журналістикою». — про найгостріші потреби у Збройних сил України Форма для ЗСУ: Резніков запропонував парі та готовий піти у відставку. Журналіст Ткач і нардеп Радіна відповіли ОНОВЛЕНО (26 серпня 2023 року)

  •  

«Коли заходив на цю посаду, я оголосив, що має бути синергія між командами Міністерства оборони і Збройними силами. Ми разом, та в кожного – свої задачі і свої функції. Це змінилося точно, нам вдалося налагодити цю синергію. Сьогодні між вищими ешелонами Міноборони і Збройних сил “не троїть”. Ми знаходимо порозуміння, знаходимо рішення, ми чуємо один одного. І це – головне, особливо зараз, під час відкритої фази війни.

Я, як міністр, не намагаюся втручатися у ведення воєнних дій, у планування операцій і так далі. Я допомагаю пошуками рішень, для того, щоб реалізувати ці плани на політичному, державному, на міжнародному рівні. Якщо треба – нормативами, наказами, директивами, порадами і т.д., паралельно звільняючи главкома і командування від якихось непритаманних для них речей.

Звісно, була реструктуризація: якісь департаменти ми реформували, якісь оновили, створили нові. Створили антикорупційну раду, збільшили департамент запобігання корупції, створили офіс підтримки реформ. Але все це – інструменти для головного, – для зміни філософії. Філософія має бути європейська, натівська – для них це дуже важливо.

Членство України в НАТО – це буде дуже серйозний крок стосовно побудови архітектури нової нашої з вами безпеки, по суті – гарантія безпеки від майбутнього наступу і нападу з боку росіян. Щоб реваншу у них в голові не хотілося – нам треба бути членом потужного безпекового альянсу, і якраз таким альянсом є НАТО. Кращого на планеті Земля не знайдено.

Так от, коли ухвалюватимуть політичне рішення щодо запрошення і прийняття України в НАТО, то його прийматимуть не за кількістю стандартів НАТО, які у нас впроваджені.» — про зміни в системі Міністерства оборони [https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3756451-oleksij-reznikov-ministr-oboroni-ukraini.html Олексій Резніков, міністр оборони України
У нас свій критерій ефективності – своєчасне, безперешкодне, безперебійне, якісне забезпечення ЗСУ. Крапка] (3 вересня 2023 року)

  •  

«Визначальними будуть три речі. Це – наявність цивільного-демократичного контролю над Збройними силами – і у вигляді законодавства, і у вигляді реально побудованої інфраструктури. Тобто: міністр оборони – цивільний, заступник міністра – цивільні і т.д., і т.п., впроваджують політики. Друге, це зрозумілі, прозорі, транспарентні, відповідальні процедури забезпечення Збройних сил – від закупівель до всіх інших речей. Коли зрозуміло, як витрачаються кошти, як планується бюджетування – починаючи від уряду, парламенту. Тому що в НАТО вони один одного забезпечують, є така структура – NSPA – (NATO Support and Procurement Agency) – "Агенція НАТО з підтримки та постачання", головна логістична організація НАТО. Компанії – виробники зброї (чи не зброї) туди додаються, реєструються, і коли ви хочете купити рушницю, човен, торпеду, бомбу, снаряд, квадроцикл, форму тощо – агенція вам забезпечить. Такий собі мілітарі Амазон.

Тому країни-члени Альянсу хочуть, якщо ти теж – країна НАТО, щоб виробники цих країн мали можливість тобі щось продати.

І в результаті це призводить до взаємосумісності збройних сил. Бо як планувати операцію, якщо різні снаряди, різні танки, різні кулі?

А так, не дай Боже, НАТО – у військовому конфлікті з місією, то знатимуть, які туди зайшли батальйони, роти взводи. Вони знають, яку завезли стрілецьку зброю – все зрозуміло, у всіх однаково, а не так, що щось в одного, інше – в другого, третього. Якщо це артилерія – 155-й міліметр або 105-й, якщо це танки – у всіх 120-й мм, а не різнобій. Тому вся ця взаємосумісність пов'язана із закупками, плануванням і т.д.

І третя компонента – це спільне планування операцій.

Військові командування знають, як взаємодіють аналогічні військові командування в країнах-партнерах, є, відповідно, командуваннясамого НАТО, яке чітко знає: тут – морпіхи, тут – льотчики, тут – десантники, тут – піхотинці, тут – танкісти, тут – артилеристи різних національностей, різних країн, але мають можливість спільно планувати, бо всі розуміють стандарти, як потім воювати і взаємодіяти. Все, три речі. Якщо країна відповідає цим трьом критеріям – вона стає країною НАТО.» — про визначальні фактори при ухваленні рішення запрошувати чи не запрошувати Україну до НАТО [https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3756451-oleksij-reznikov-ministr-oboroni-ukraini.html Олексій Резніков, міністр оборони України
У нас свій критерій ефективності – своєчасне, безперешкодне, безперебійне, якісне забезпечення ЗСУ. Крапка] (3 вересня 2023 року)

  •  

«Пріоритет номер один – протиповітряна оборона. Це нові сучасні системні комплекси, такі як Patriot, NASAMS, SAMP/T, Iris-T, як Gepard, Crotale і т.д.; це ручні ПЗРК як “Stinger”, “Starstreak” та інші; це різні гранатомети, ПТРК і т.д. Звісно – авіація, тому що авіація є частиною протиповітряної оборони, бо авіаційна платформа дозволяє уражати повітряні цілі – від крилатих балістичних ракет до літаків, які їх випускають, включаючи дрони, “шахеди” і т.д. І ми сьогодні вже з вами точно знаємо, що у нас буде F-16.» — про найгостріші потреби у Збройних сил України [https://www.ukrinform.ua/rubric-polytics/3756451-oleksij-reznikov-ministr-oboroni-ukraini.html Олексій Резніков, міністр оборони України
У нас свій критерій ефективності – своєчасне, безперешкодне, безперебійне, якісне забезпечення ЗСУ. Крапка] (3 вересня 2023 року)

  •  

«Буває халатність, наприклад, це теж - порушення. Але, коли тобі на голову вдягають звинувачення, яке не відповідає дійсності, - це неправда. З тими ж самими яйцями це - фейк. Це мем, який зробили, і він не відповідає дійсності, це брехня. Ніколи в житті Міністерство оборони, принаймні за період мого перебування на посаді міністра, не купувало яйця по 17 гривень за штуку. І я можу розкрити величезну таємницю, але в акті Держаудиту, який от на тих 3 тисячі сторінок, цей факт досліджено.» — про оцінку ситуації із закупівлями в армії Олексій Резніков, міністр оборони України. Спроби дискредитації військово-політичного керівництва спрямовані на зменшення довіри партнерів і потім - на спонукання до «перемовин» з Росією (4 вересня 2023 року)

  •  

«Центри комплектації знаходяться в Збройних Силах України, в Сухопутних військах. Це не є пряме підпорядкування Міністерству оборони, це військова структура, це - ЗСУ, але це не означає, що ми відсторонюємося, адже ми здійснюємо демократичний контроль за цими процесами, і звісно, ми спільно працюємо, у нас немає тут роз’єднання. У МОУ це питання курує перший заступник міністра пан Олександр Павлюк, він очолює робочу групу, яка проїздила по всіх ключових місцях разом з правоохоронцями і результатом було рішення РНБО щодо напрацювання і внесення змін до законодавства. Кадрові рішення - це на рівні Збройних Сил, а наше завдання - забезпечити їх технологічно, тому головна задача - це цифра, більше цифри в кожний, як-то кажуть, кабінет, над тим працює мій заступник Віталій Дейнега і ми очікуємо, що десь всередині осені, плюс-мінус, ми вийдемо на суттєве покращення. В чому воно полягатиме. Що таке, в принципі, центр комплектації для звичайної людини? Це пекельні кола, черги, знущання і корупційна від цього зразу складова, тому що ви стоїте в черзі і хтось когось спонукає... Для того, щоб мінімізувати всі ці історії постала задача зменшити цю паперову армію, файли з особовими справами прибрати, перекласти їх в цифру, щоб все було комфортно. Ми ввели систему, вона називається «Оберіг», програму розроблено, софт передано в ТЦК і він впроваджується вже півтора року, на момент моєї каденції це вже було. Але уявіть собі масив паперів по всій країні, який треба оцифрувати. Ще залишилися там сотні тисяч, але це принципово менше і майже все по великих містах, по маленьких містах вже майже все оцифрували, забезпечили купу робочих місць, комп’ютерів і т.д. Тепер далі. Умовно кажучи, якщо в когось народилася третя дитина, неповнолітня, в нього автоматично змінюється статус. Так він мав взяти довідку, принести в ТЦК, а зараз ми робимо спільний наказ з Міністерством юстиції про обмін даними. Все, що в реєстрах Мінюсту, а це - РАГСи, в тому числі, акти громадянського стану, реєстрація шлюбу, народження і т.д., воно автоматом буде залітати в центр комплектації. І якщо цей Іван Іванович Іваненко народив третю дитину - ця інформація автоматом з’явиться в реєстрі. І воєнком відразу бачить, що цей військовозобов’язаний перейшов в інший статус. Або Мінсоц надає реєстр людей з інвалідністю, і в них є опікуни, якщо опікун за мамою чи дідусем - єдиний опікун, а там людина з інвалідністю, інформація автоматом в реєстр потрапляє. Одружився – в реєстр, розлучився – в реєстр, сам отримав інвалідність – в реєстр, судимий, не судимий, хворий, залежності якісь, - все це буде там і це одразу зменшить навантаження на працівників ТЦК щодо перевірки даних, претензій до тих військовозобов’язаних принести цей папір. Бо коли ми перевіряли, то майже 90 відсотків усіх призовного віку громадян були порушниками - бо не принесли якийсь папірець. Навіть я, коли дивився, я зрозумів, що коли я зареєстрував свій шлюб з дружиною Юлією у 2020 році, я не подав у ТЦК інформацію, що я одружився, мені це в голову не прийшло.» — про діяльність ТЦК та воєнкомів Олексій Резніков, міністр оборони України. Спроби дискредитації військово-політичного керівництва спрямовані на зменшення довіри партнерів і потім - на спонукання до «перемовин» з Росією (4 вересня 2023 року)

  •  

«З нашими командирами, починаючи від головкома, його команди, командувачами ОСУВ, командирами батальйонів, бригад я спілкуюсь, зустрічаюсь. Вони порівнюють з Другою світовою війною.

У Другій світовій війні вже була потужна артилерія, танки, броньовані машини, засоби ураження й окопна війна в тому числі. Найстрашніше — був залучений величезний людський ресурс, і лінія фронту була величезна. Те ж саме відбувається з нами зараз. За останні 80 років після Другої світової жодної аналогічної війни на планеті Земля не було» — про масштаби війни Олексій Резніков розповів, чим особлива війна в Україні (20 серпня 2023 року)

Примітки[ред.]

  1. Lahav Harkov (2022-03-12). Ukrainian defense official: We appreciate Bennett’s mediation. Джерусалем пост. Процитовано 2023-07-25.
  2. Рада призначила Резнікова міністром оборони. pravda.com.ua (2021-11-04).
  3. Рада звільнила Резнікова (uk). Процитовано 2023-09-05.
  4. Зеленський ввів Умєрова до складу Ставки та РНБО: що з Резніковим (uk). 24 канал (9 вересня 2023). Процитовано 9 вересня 2023.
  5. ВР затвердила новий склад Кабміну (uk). Процитовано 2020-03-05.
  6. Рада звільнила віцепрем’єра Резнікова (uk). Процитовано 2021-11-03.
  7. Астерс посилює команду практики альтернативного вирішення спорів новим партнером Олексієм Резніковим. Процитовано 2021-11-01.
  8. ОЛЕКСІЙ РЕЗНІКОВ ПРИЗНАЧЕНИЙ ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРОМ УКРАЇНИ (українською) (5 березня 2020).
  9. Решнюк, Микола. Міністр оборони Резніков – чемпіон України з їзди по бездоріжжю. А ще запалював в «Що? Де? Коли?» (uk). Процитовано 2023-04-20.
  10. а б Генерали перемоги. НВ називає 25 найвпливовіших українських військових // НВ. — 2022.