Перейти до вмісту

Радіна Анастасія Олегівна

Матеріал з Вікіцитат
Радіна Анастасія Олегівна
Стаття у Вікіпедії

Радіна Анастасія Олегівна (ур. Дашкевич; 23 червня 1984, Київ) — народна депутатка України 9-го скликання, фракція «Слуга народу»[1], експертка з питань боротьби із корупцією, судової та правоохоронної реформ. Членкиня Національної ради з питань антикорупційної політики (з 25 червня 2019).

Цитати

[ред.]
  •  

«Міністр оборони публічно пропонує мені парі: якщо він доводить, що купив зимові куртки, а не літні, то я маю здати мандат.
Міністр воюючої країни мав би зараз розбиратися зі своїми підлеглими. Мав би забезпечувати військових БПЛА. Мав би запускати агенцію тилових закупівель. Міністр мав би організовувати модернізацію літаків. Цей список можна продовжувати. Чого міністр точно не мав би робити – то втрачати час (за який українці платять життями) на боротьбу із журналістами (які вже допомогти зекономити 10 млрд грн коштів для забезпечення армії).
Пропоную вам, пане міністре, до 9 ранку понеділка, 28 серпня, спростувати те, що:
1. Міноборони без тендеру купило куртки у “турецької” фірми-посередника, одним із власників якої на момент договору з Міноборони був цілком український племінник народного депутата з оборонного комітету Касая
Причетність племінника до компанії не спростовував навіть сам пан Касай;
2. Міноборони сплатило за куртки утричі дорожче, ніж це вказано в документі з турецької сторони, з яким вантаж виїхав із Туреччини і проїхав інші митниці аж до кордону України. Достовірність документу підтвердив голова ТСК з розслідування економічних злочинів Ярослав Железняк
— або Ви йдете у відставку.
Спростуєте — я складу мандат одразу після ухвалення закону про відновлення публічного декларування статків чиновників, у тому числі воєнкомів та горе-закупівельників для армії (проти останнього виступаєте Ви особисто).» — відповідь міністру оборони України Олексію Резнікову на своїй сторінці у фейсбуці. Нардеп Радіна готова скласти мандат, якщо Резніков спростує інформацію про закупівлю Міноборони курток для військових за завищеними цінами (26 серпня 2023 року)

  •  

«Скандал із закупівлями яєць за 17 грн не завершився. Ба більше, замість того, аби докорінно змінити процедуру закупівлі харчування, Міноборони перейшло від закупівлі яєць по 17 грн за штуку до закупівлі яблук по 51 грн за кг в оновлених контрактах. Наразі не бачу в міністерства реального бажання змінювати процедуру й раціонально використовувати бюджетні кошти, які і так дуже обмежені. Міністерство і далі наполягає, що у них все гаразд, а я дивлюсь на ціну в угодах і розумію, що в них не все гаразд. Пояснення міністра, що ціни в договорах високі, бо замовляють не продукти, а послугу харчування з доставкою, пакуванням та охолодженням — нікчемні. Військові частини отримують (а часом ще й самі забирають зі складів, а не отримують безпосередньо на передову) саме продукти. Такі ж продукти, як ми із вами купуємо в супермаркетах, де вони також не ростуть, а доставляються, пакуються і охолоджуються. Більше того, ми купуємо вроздріб, а міністерство — оптом, однак чомусь роздрібні ціни в супермаркетах виходять нижчими. Поки Міноборони вигадує пояснення, прикордонники закуповують такі ж продукти за значно адекватнішими цінами.

Публічні обіцянки міністра не виконані: поки він в інтерв’ю говорить про розробку якогось Military Prozorro, фактично ніякого переходу до прозорих закупівель не відбувається. » — про гучний скандал із закупівлями Міноборони в інтерв'ю Главкому. Анастасія Радіна: Міноборони перейшло від закупок яєць за 170 грн до яблук по 51 грн (3 травня 2023 року)

  •  

«Топ-корупцію по всій Україні по факту розслідує 227 детективів у центральному та трьох територіальних управліннях у Харкові, Одесі і Львові. Нагляд у всіх справах НАБУ здійснюють лише 43 прокурори САП, з них більше 10 зараз воює в ЗСУ. А у ВАКС працює лише 27 суддів першої інстанції, які розглядають одночасно справи по суті та є слідчими суддями.

Тому про те, що варто модифікувати антикорупційну систему в бік скорочення, говорити дуже зарано. Роботи в цьому напряму вистачить на багато років наперед. Для багатьох міжнародних партнерів, які допомагають нашій країні фінансово, і приватного бізнесу, що розглядає можливість інвестувати у відновлення України, антикорупційна система є гарантом безпеки інвестицій, особливо після нашої перемоги над Росією.» — про можливе в майбутньому скорочення кількості антикорупційних органів. Анастасія Радіна: Міноборони перейшло від закупок яєць за 170 грн до яблук по 51 грн (3 травня 2023 року)

Примітки

[ред.]