Перейти до вмісту

Радован Караджич

Матеріал з Вікіцитат
Радован Караджич
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Радован Караджич (серб. Радован Караџић; 19 червня 1945, Пєтниця(серб.) у Чорногорії) — сербський політик, колишній президент Республіки Сербської в Боснії. Міжнародний кримінальний трибунал у справах колишньої Югославії звинувачує Караджича у скоєні військових злочинів та геноциду на території колишньої Югославії. З 1995 року знаходився у розшуку, арештований 21 липня 2008 року.

Цитати

[ред.]
  •  

«Я відчуваю, що дізналася, як може початися етнічна війна або навіть геноцид. Це страх перед Іншим, страх перед затемненням, заснований на ядрі істини... У такі моменти може зʼявитися особливий тип лідера: популіст, який розуміє біль тих, від кого відвернулася удача, який стверджує, що знає, як захистити тих, хто почувається жертвою. Він буде стверджувати, що не має жодного прагнення до політичної влади. Він може бути поетом, художником або мільярдером, «покликаним» волею народу. Він буде одночасно пробуджувати в людях страх перед глобалізацією, або демографічними зрушеннями, або мультикультуралізмом, і буде стверджувати, що він єдиний, хто може це виправити. Головним інгредієнтом є страх. Страх повʼязує лідера з його послідовниками. Страх стає кличем натовпу і зброєю. І з часом жертви, які потрапили в рабство до свого спасителя, стають злочинцями... Пізніше я зрозуміла, що всі сторони, залучені у війну, включно з західними урядами, виглядають ще гірше, ніж ми тоді думали». — висновки з бесід з Караджичем у книзі «Мій воєнний злочинець: особисті зустрічі з архітектором геноциду», що ґрунтується на серії її бесід з Радованом Караджичем у тюремній камері в Гаазі в період з жовтня 2014 року по листопад 2016 року Журналісти і раніше брали інтервʼю у диктаторів, воєнних злочинців і терористів. Ось чотири гучні медіаісторії про Чаушеску, Пол Пота, Басаєва і Караджича (20 травня 2020 року)

  — письменниця Джесіка Стерн
  •  

«Ми повинні пишатися тим, що від допомоги в його затриманні та арешті до тюремної камери, яка тепер йому загрожує, Британія всі 30 років добивалася того, щоб він покараний за свої жахливі злочини». — про те, що, Лондон погодився на переведення військового злочинця в одну зі своїх в'язниць, оскільки Британія доклала чимало зусиль до того, щоб довести його причетність до геноциду в Сребрениці, внаслідок якого було вбито безліч чоловіків, жінок та дітей, а також до організації облоги Сараєво, де також постраждало та загинуло багато людей Журналісти і раніше брали інтервʼю у диктаторів, воєнних злочинців і терористів. Ось чотири гучні медіаісторії про Чаушеску, Пол Пота, Басаєва і Караджича (20 травня 2020 року)

  — міністр закордонних справ Великобританії Домінік Рааб
  •  

«Ви що, сподіваєтеся, що Боснія уникне пекла, якщо мусульмани спробують нав`язати нам свою волю. Ви перші в ньому опинитеся». — про заохочення створення на контрольованих сербами територіях Боснії моноетнічної держави наприкінці 1990 року мусульманській фракції в боснійському парламенті Радован Караджич: "боснійський м'ясник" чи останній з великої епохи Сербії (24 липня 2007 року)

  •  

«Чому я маю бути меншиною у вашій країні, коли я можу зробити меншиною у моїй країні вас». — відповідь на вимоги боснійських мусульман створити незалежну державу Боснії з популярного гасла сепаратистів Радован Караджич: "боснійський м'ясник" чи останній з великої епохи Сербії (24 липня 2007 року)

Примітки

[ред.]