Перейти до вмісту

Психоаналіз

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Психоаналітик)
Вікіпедія
Вікіпедія
Монумент біля Музею Зиґмунда Фройда у Пршиборі, Чехія

Психоаналіз (англ. Psychoanalysis) — спосіб інтроспекції людини, що передбачає систематичне пояснення несвідомих зв'язків та процесів. Більш конкретно — група психологічних теорій особистості, методів дослідження ментальних процесів, а також методів терапії невротичних захворювань.

Цитати

[ред.]
  •  

Одна з найважливіших інтуїцій психоаналізу, одне із підставових його відкриттів: щось для нас істотне, визначальне для нашого психічного життя, відбувається в один момент, а проявляється в інший – проявляється і набуває нового значення значно пізніше, внаслідок чогось вторинного, мало не випадкового, але аж ніяк не довільного. А такого, що якимось чином, тим не менше, відсилає і повертає нас до того первинного[1]. — «Психоаналіз і сучасність»

  Юрко Прохасько
  •  

Психоаналіз зі своїм концептом індивідуального, неповторного, динамічного, персонального несвідомого проголошує: ні-ні-ні, не родина, не сім’я, взагалі нічого зовнішнього не є тим місцем правдивої автентичності, тим місцем, де ми можемо шукати підстав своєї ідентичності, а тим місцем є несвідоме, наше несвідоме, неповторне[1]. — «Психоаналіз і сучасність»

  — Юрко Прохасько
  •  

Психоаналіз з його індивідуальним динамічним несвідомим відкриває нам велетенський потенціал емансипації. Можемо емансипуватися від того, здавалося б, найінтимнішого, що нас і визначає, але ми не приречені залишатися під його диктатом до кінця віку[1]. — «Психоаналіз і сучасність»

  — Юрко Прохасько
  •  

Психоаналіз — хвороба емансипованих євреїв; релігійні євреї задовольняються діабетом[2].

  Карл Краус
  •  

Дві системи підозр: фрейдизм і марксизм[3].

  Кароль Іжиковський

Примітки

[ред.]
  1. а б в Психоаналіз і сучасність Юрко Прохасько
  2. Душенко К. В. Большая книга афоризмов. Изд. 5-е, исправлен­ное. — М.: Изд-во ЭКСМО-Пресс, 2001.— С. 663
  3. Душенко К. В. Большая книга афоризмов. Изд. 5-е, исправлен­ное. — М.: Изд-во ЭКСМО-Пресс, 2001.— С. 424