Перейти до вмісту

Прокрастинація

Матеріал з Вікіцитат
Вікіпедія
Вікіпедія
Алгоритм обробки вхідних повідомлень згідно з методикою Getting Things Done.

Прокрастинація (від лат. procrastinare) — психологічний термін, що означає схильність людини відкладати неприємні завдання на потім, тяжіння до справ, що приносять більше задоволення або швидший результат.

Цитати[ред.]

  •  

Забагато інформації, забагато рішень, забагато варіантів вибору – цей інформаційний надмір багатьох із нас заганяє в параліч прокрастинації[1].

  •  

«Завтра» — великий ворог «сьогодні»; «завтра» паралізує наші сили, робить наз безсилими підтримує в нас бездіяльність[2].

  — Едуард де Лабуле
  •  

Емоційне коріння прокрастинації включає почуття, страхи, надії, спогади, мрії, сумніви й тиск, які ми переживаємо всередині. Однак багато прокрастинаторів не усвідомлюють усього, що відбувається всередині, адже використовують прокрастинацію для уникнення неприємних відчуттів[1].

  •  

Люди, що прокрастинують, можуть переживати внутрішні наслідки – діапазон почуттів від роздратування та жалю до глибокого самоосуду і розпачу. Ззовні здається, що у більшості з них усе в порядку. Вони можуть бути дуже успішними, це може бути, наприклад, юрист, який очолює власну фірму, або жінка, яка благополучно доглядає за трьома дітьми, займається волонтерською діяльністю і працює на повний робочий день. Та всередині вони почуваються нещасними. Вони засмучені й злі на себе, тому що прокрастинація не дає їм зробити усього, на що вони здатні[1].

  •  

Приблизно через чотири тижні роботи нашої першої групи прокрастинації у Каліфорнійському університеті в Берклі студент здивовано зауважив: «Прокрастинація – як кульбаба. Ти її вириваєш і думаєш, що позбувся, а потім з’ясовується, що у неї глибоченне коріння і вона просто проростає знову». Хоча для когось прокрастинація схожа на бур’ян, який легко розрити і вирвати, для багатьох це як ділянка з кульбабами, коріння якої глибоке і заплутане[1].

Примітки[ред.]

Джерела[ред.]

  • Уклад. Л. В. Лапшина. Мудрість тисячоліть. Притчі та афоризми. — Харків: Віват, 2019. — 320 с. — ISBN 978-617-7151-54-7
  • Бурка Джейн Б., Юен Ленора М.. Прокрастинація. — Львів: Видавництво Старого Лева, 2018. — 400 с. — ISBN 978-617-679-564-3