Полуян-Внукова Надія Володимирівна

Матеріал з Вікіцитат
Полуян-Внукова Надія Володимирівна
Стаття у Вікіпедії

Полуян-Внукова Надія Володимирівна (3 січня 1968 року, м. Ромни, Сумська обл.) — українська художниця, член Національної спілки художників України.

Про неї[ред.]

  •  

Поєднуючи реалістичні та імпресіоністичні традиції, наповнює художні образи новим філософським змістом. Особливе змістовне навантаження в натюрмортах мають вишиті рушники, покуття, червона калина, біла скатертина, що символізують достаток, красу, святковість. Творчість художниці характеризується особливим відчуттям традиційної національної культури[1].

  Валентина Ткаченко, мистецтвознавиця
  •  

Як справжнього художника, що працює переважно в натурі, вабить усе, що її оточує. Це, насамперед, рідні краєвиди Роменщини в різні пори року. В них зображені як камерні мотиви з хатами, що потопають у надзвичайно розкішних садах, так і панорамні пейзажі, які відтворюють неосяжну красу Сумщини. Її живопис досить конкретний, об'єднаний загальною кольоровою гамою (частіше теплою), залежно від поставленого завдання. Натюрмортам притаманні вишуканість і урочистість, для яких художниця використовує майже все, що надихає її на створення картин[2].

  Надія Юрченко, мистецтвознавиця

Примітки[ред.]

  1. Сумщина. Велика спадщина: Образотворче мистецтво. — Суми, 2018. — С. 200.
  2. . Художники Сумщини : альбом. — Суми, 2006. — С. 20.