Податок на прибуток підприємств

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з Податок на прибуток)
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Податок на прибуток підприємств — прямий податок, що стягується з прибутку організації (підприємства, банку, страхової компанії). Прибуток організації, як правило, визначається як дохід від діяльності компанії мінус сума встановлених відрахувань та знижок.

Цитати[ред.]

  •  

Треба припиняти говорити про податок на прибуток і ПДВ. У нинішній ситуації треба перейти до інших форм оподаткування. Це дуже важко, майже неможливо, але згадаємо, ми ж жили без ПДВ! Потім ввели його, а тепер пожинаємо всі негативи цього. Зараз момент вимагає, щоб ми перейшли на інші форми оподаткування. Але, перш за все, щоб прибуток не приховували, треба оподатковувати реалізацію. Треба диференціювати галузі за трудомісткістю. Наші розрахунки показують, що для трудомістких галузей, наприклад, 1,5% ставки податку з реалізації досить для того, щоб бюджет не постраждав від такого переходу[1].

 

Надо прекращать говорить о налоге на прибыль и НДС. В нынешней ситуации надо перейти к другим формам налогообложения. Это очень трудно, почти невозможно, но вспомним, мы же жили без НДС! Потом ввели его, а теперь пожинаем все негативы этого. Сейчас момент требует, чтобы мы перешли на другие формы налогообложения. Но, прежде всего, чтобы прибыль не скрывали, надо облагать налогом реализацию. Надо дифференцировать отрасли по трудоемкости. Наши расчеты показывают, что для трудоемких отраслей, например, 1,5 % ставки налога с реализации достаточно для того, чтобы бюджет не пострадал от такого перехода.

  Олександр Махмудов

Примітки[ред.]


Bookmark-new.svg