Перейти до вмісту

Податок на додану вартість

Матеріал з Вікіцитат
(Перенаправлено з ПДВ)

Пода́ток на до́дану ва́ртість (ПДВ) — це непрямий податок, який  входить в ціну товарів (робіт, послуг) та сплачується покупцем, але його облік та перерахування до державного бюджету здійснює продавець (податковий агент).

Цитати

[ред.]
  •  

Треба припиняти говорити про податок на прибуток і ПДВ. У нинішній ситуації треба перейти до інших форм оподаткування. Це дуже важко, майже неможливо, але згадаємо, ми ж жили без ПДВ! Потім ввели його, а тепер пожинаємо всі негативи цього. Зараз момент вимагає, щоб ми перейшли на інші форми оподаткування. Але, перш за все, щоб прибуток не приховували, треба оподатковувати реалізацію. Треба диференціювати галузі за трудомісткістю. Наші розрахунки показують, що для трудомістких галузей, наприклад, 1,5% ставки податку з реалізації досить для того, щоб бюджет не постраждав від такого переходу[1].

 

Надо прекращать говорить о налоге на прибыль и НДС. В нынешней ситуации надо перейти к другим формам налогообложения. Это очень трудно, почти невозможно, но вспомним, мы же жили без НДС! Потом ввели его, а теперь пожинаем все негативы этого. Сейчас момент требует, чтобы мы перешли на другие формы налогообложения. Но, прежде всего, чтобы прибыль не скрывали, надо облагать налогом реализацию. Надо дифференцировать отрасли по трудоемкости. Наши расчеты показывают, что для трудоемких отраслей, например, 1,5 % ставки налога с реализации достаточно для того, чтобы бюджет не пострадал от такого перехода.

  Олександр Махмудов

Примітки

[ред.]