Петер Пеллегріні

Матеріал з Вікіцитат
Петер Пеллегріні
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Петер Пеллеґріні (словац. Peter Pellegrini; 6 жовтня 1975, Банська Бистриця, Чехословаччина) — словацький політик[1]. З 15 березня 2018 року по 20 березня 2020 року — прем'єр-міністр Словаччини[2][3]. У квітні 2024 року обраний Президентом Словаччини.

Цитати[ред.]

  •  

«Ми всі стоїмо за Україну та засуджуємо Росію як агресора. З іншого боку, після двох років війни, після того, як багато було надано допомоги минулого року, наразі ми перебуваємо в глухому куті і не бачимо вирішення цього конфлікту… Варто було би спробувати створити можливості для дипломатичного рішення… Я не впевнений у військовому рішенні без допомоги дипломатії. Я боюся, що якщо ми не спробуємо вирішити це дипломатичним шляхом, через рік ми знову тут зустрінемося і будемо констатувати, що Україна втратила ще кілька десятків тисяч життів». — про вторгнення РФ в Україну в лютому 2024 року На президентських виборах у Словаччині лідирує Пеллегріні: яка його позиція щодо України (7 квітня 2024 року)

  •  

«Я виступаю за продовження виконання замовлень, зроблених на комерційній основі. Якщо хто замовляє і платить за ці системи, то це підтримка словацької промисловості». — про допомогу Україні На президентських виборах у Словаччині лідирує Пеллегріні: яка його позиція щодо України (7 квітня 2024 року)

  •  

«Я буду президентом, який підтримає уряд у його зусиллях щодо покращення життя людей. Я зроблю все, щоб Словаччина назавжди залишилася на стороні миру, а чи не на стороні війни». — про перспективи свого президенства “Антиукраїнський” президент Словаччини: що відомо про Петера Пеллегріні (7 квітня 2024 року)

  •  

«Я гарантую, що ми продовжимо залишатися сильним членом ЄС та НАТО». — про міжнародну позицію в ході свого президенства “Антиукраїнський” президент Словаччини: що відомо про Петера Пеллегріні (7 квітня 2024 року)

  •  

«На жаль, наразі ми бачимо, що це не так. У зв'язку з війною в Україні, інших частинах Європи та світу потихеньку починає брязкати зброя. ... Багато хто готує плани військового конфлікту, а дипломатія загартовує свій словниковий запас, давайте говорити про припинення вогню, про мирні сценарії, давайте активізувати дипломатію і сприймати зброю як крайній засіб». — про забезпечення миру в Україні та в Європі, щоб трагічні сценарії не реалізувалися під час урочистостей з нагоди 79-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі "Давайте поговоримо": президент Словаччини "відкрив" площадку для "переговорів" з РФ (8 травня 2024 року)

  •  

«Сьогодні ми глибоко відчуваємо, що існує спроба переписати історію. Проте я хочу з цього місця відкинути будь-які спроби спотворити історичну правду, тому що правда є лише одна. Тому я відкидаю спроби не згадувати чи свідомо замовчувати заслуги Червоної армії у визволенні нашої батьківщини, а також я відкидаю спроби гуманізувати фашистський режим і применшувати факти про жертви концтаборів». — про подяку бійцям Червоної Армії, які визволяли територію Словаччини під час урочистостей з нагоди 79-ї річниці закінчення Другої світової війни в Європі "Давайте поговоримо": президент Словаччини "відкрив" площадку для "переговорів" з РФ (8 травня 2024 року)

Примітки[ред.]

  1. Прем’єр Словаччини подав у відставку після вбивства журналіста. Європейська правда. 15 березня 2018. Процитовано 12 травня 2024.
  2. Kiska přijal Ficovu demisi, sestavením vlády pověřil Pellegriniho (cs-CZ). Процитовано 2024-05-12.
  3. ONLINE Politická kríza vrcholí: Tretia vláda Roberta Fica skončila, začal sa rozpad Mostu-Híd (en). Процитовано 2024-05-12.