Павел Філіп

Матеріал з Вікіцитат
Павел Філіп
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Павел Філіп (рум. Pavel Filip; 10 квітня 1966, Пенешешть) — прем'єр-міністр Молдови (2016—2019)[1], міністр інформаційних технологій і зв'язку Молдови (2011—2016).

У червні 2019 року в Республіці Молдова розгорнулася політична криза. 9 червня 2019 року Конституційний суд Республіки Молдова усунув від посади президента Ігоря Додона, призначивши Павла Філіпа виконуючим обов'язки президента.

Цитати[ред.]

  •  

«І Молдова, і Україна мають одну велику спільну загрозу. Це один великий актор, який є українським сусідом, для Молдови він не є прямим сусідом. Йдеться про Російську Федерацію. Ще в 1992 році Російська Федерація відіграла значну роль у Придністровському конфлікті. Власне, договір про припинення вогню на території так званої «Придністровської молдавської республіки» –сепаратистського утворення на теренах Молдови, підписувався не між придністровцями та молдованами, а між Москвою і Кишиневом.

Аналогічну ситуацію Україна отримала в останні роки. Тобто, це агресія Російської Федерації і намагання Російської Федерації інспірувати сепаратистські рухи та підтримувати їх. Очевидно, сторони зацікавлені в тому, щоб говорити про це. Так само важливо говорити про необхідність упередити міграцію тренованих сепаратистських ватажків з Придністров’я до Донецька та Луганська, і так само представників ОРДЛО – до Придністров’я. Тому що, якщо вірити ЗМІ, на початку конфлікту на сході України деякі представники незаконних формувань Придністров’я були на Донбасі і намагалися на Донбасі «поділитися» своїм досвідом сепаратистських рухів.

Крім того, нещодавно я натрапив на повідомлення, що недавно вбитий ватажок терористів «Гіві» так само відправив свою сім’ю до Придністров’я. Тому, безумовно, треба говорити про те, що, по-перше, сторони мають спільно на міжнародних майданчиках, у Раді Європи, на Генасамблеї ООН намагатися протистояти російській агресії, а з іншого боку, наші спецслужби мають ефективно взаємодіяти між собою, аби не допускати такого незаконного «обміну досвідом» між представниками злочинних угруповань». — про те, чи мають Україна та Молдова спільні виклики та загрози Візит прем’єра Філіпа. Чим Україна і Молдова корисні одна одній? (13 лютого 2017 року)

  •  

«Передовсім і Молдова, і Україна підписали угоду про асоціацію з ЄС, і вони, хоч і різними темпами у різних сферах, але рухаються у європейському напрямі. І тому обидві сторони зацікавлені в обміні досвідом свого руху на зближення з ЄС і в обміні досвідом, де вони досягли більших успіхів. Це перше. По-друге, і Україна, і Молдова, на превеликий жаль, потерпають від корупції. Скажімо, інший зацікавлений геополітичний гравець – Румунія – довела свій прогрес у боротьбі з корупцією і зараз доводить його ще раз своїми масовими виступами проти корупції на площі Вікторії у Бухаресті. І Україна, і Молдова мають звернути увагу на досвід боротьби з корупцією, і мають звернути увагу на той досвід, що у випадку, якщо боротьба з корупцією буде здійснюватися не належними темпами, то народ може виступати проти цього.

І третє. Є дуже важливий фактор – це меншини. Україна та Молдова мають великі меншини: українську меншину – у Молдові, і молдавську меншину – в Україні. Безумовно, і уряди і України, і Молдови, і наші МЗС, і посольства мають інтенсивно працювати з цими меншинами.

Скажімо, українська меншина має бути більш проукраїнською, бо зараз вона у Молдові більш проросійська. І так само молдовська меншина в Україні має бути проукраїнською, тому що вони є громадянами України, а відтак, мають відповідати на ті виклики, які постають перед усім народом України». — про те, чим Україна та Молдова ще можуть бути корисними одна одній Візит прем’єра Філіпа. Чим Україна і Молдова корисні одна одній? (13 лютого 2017 року)

Примітки[ред.]

  1. Avem Guvern! Pavel Filip, noul Premier al Republicii Moldova, cu votul a 57 de deputați (ro). realitatea.md (2016-01-20). Процитовано 2016-01-17.