Перейти до вмісту

Ігор Додон

Матеріал з Вікіцитат
Ігор Додон
Стаття у Вікіпедії
Медіафайли у Вікісховищі

Ігор Миколайович Додон (молд./рум. Igor Dodon, 18 лютого 1975, Садова) — молдовський проросійський[1][2] політик, учений-економіст, державний і громадський діяч. Президент Молдови (2016—2020), обраний на Президентських виборах в Молдові 13 листопада 2016, 2020 року програв вибори Маї Санду.

Ексголова Партії соціалістів Молдови, депутат Парламенту Молдови. У жовтні 2016 року заявив про визнання незаконної приналежності окупованого Криму до РФ, що викликало критику з боку українського МЗС, зокрема відкликання посла України в Молдові Івана Гнатишина.

Цитати

[ред.]
 •  

«Об’єднання обох берегів річки Дністер є головною метою мого перебування на посаді. Я хотів би звернутися до тих, хто голосував за інші партії: давайте спускатися з барикад і гуртуватися заради кращого майбутнього всіх нас – молдаван, росіян, українців, гагаузів і всіх громадян в єдину країну». — про нейтралітет Молдови під час інавгурації Новий президент Молдови на інавгурації пообіцяв нейтралітет, але спершу збирається до Москви (24 грудня 2016 року)

 •  

«Провів зустріч із керівником Придністров'я Вадимом Миколайовичем Красносельським (перший візит Президента Молдови в Придністров'є з 2008 року). Привітав його з перемогою на виборах, що не робив жоден Президент Республіки Молдова...

Найголовніше, що налагодили хороший контакт, є відкритість та готовність до компромісів з обох сторін. Завдання поставлено – громадяни по обидва боки Дністра повинні побачити конкретні результати протягом 2017-го року. Впевнений, що разом ми їх вирішимо». — про зустріч з лідером невизнаної "ПМР" Президент Молдови зустрівся з лідером невизнаної "ПМР" і вперше привітав його з перемогою на виборах (4 січня 2017 року)

 •  

«Ми розуміємо, що є Угода про асоціацію з Європейським Союзом. До речі, я неодноразово виступав проти підписання цієї угоди, і я вважаю, що ця угода для Молдови ніяких плюсів не дало. Ми втратили російський ринок, і, як це ні дивно, наш обсяг експорту в Європейський Союз теж впав, тобто ми нічого не отримали від підписання цієї угоди...

І я не виключаю, що після наступних парламентських виборів це буде позиція - і я підтримаю цю позицію парламентської більшості, тобто Партії соціалістів, я сподіваюся, що вони отримають парламентська більшість, що ця угода буде анульована». — про бажання анулювати Угоду про асоціацію з ЄС на спільній з президентом РФ Володимиром Путіним прес-конференції в Москві Президент Молдови в Москві заявив про бажання анулювати Угоду про асоціацію з ЄС (17 січня 2017 року)

 •  

«Я свою позицію не міняв, не змінюю і не буду міняти. Але треба розуміти, що нам треба вибудовувати з Україною дружні стосунки, нам потрібно вирішити придністровську проблему. І робити якісь офіційні визнання якихось речей, я думаю, що в Молдові ніхто зараз на цей ризик не піде». — про неможливість офіційного визнання Криму російським Додон: Молдова зараз не піде на офіційне визнання Криму російським (17 січня 2017 року)

 •  

«Процес придністровського врегулювання має завершитися реінтеграцією Молдови і Придністров'я, причому з особливим статусом останнього всередині країни». — про інтеграцію Молдови з Придністров'ям Президент Молдови хоче надати Придністров'ю особливий статус (4 лютого 2017 року)

 •  

«Від позиції України дуже багато залежатиме... Київ - важливий партнер у форматі 5+2, який був дуже активним у цьому сенсі. Зрозуміло, від позиції України дуже багато залежатиме». — про те, що Україна може допомогти Молдові знайти компроміс у питанні Придністров’я в інтерв’ю Радіо Свобода Додон: від України дуже багато залежить у вирішенні питання Придністров’я (7 лютого 2018 року)

 •  

«У сучасному світі питанням міжнародної безпеки надається ключове значення - будь-яка не збалансована дія і спроба відходу від свого нейтрального статусу можуть привести до серйозної дестабілізації в країні і на десятиліття вперед залишити країну в зоні постійного ризику щодо регіональної та національної безпеки». — про те, що «розвиток і процвітання» Молдови пов'язане з невступом країни до НАТО Додон пов'язав «розвиток і процвітання» Молдови з невступом країни до НАТО (21 листопада 2018 року)

 •  

«Насправді всі ці процеси з озброєння та антиросійська істерія влаштовуються спеціально для того, щоб виправдати присутність військ НАТО на території Республіки Молдова. Готується військове та політичне приєднання нашої країни до території Румунії, з відмовою від нейтралітету». — про те, що молдовська влада Маї Санду веде підготовку до приєднання Молдови до Румунії Додон заявив про підготовку "приєднання Молдови до Румунії" (8 червня 2022 року)

 •  

«Дружба та співпраця з Росією і російським народом відповідають національним інтересам Молдови і молдовського народу. Усі опитування громадської думки свідчать, що цього прагнуть більшість наших громадян, попри відверто антиросійську політику, яку проводить режим Санду-PAS». — про бажання відновити стратегічне партнерство з Москвою у разі повернення до влади Експрезидент Молдови Додон мріє відновити партнерство з Росією (6 квітня 2024 року)

 •  

«Бесеску неодноразово закликав до ліквідації молдовської державності через приєднання до Румунії. Ще з часу його перебування на посаді президента Румунії він відмовлявся визнавати існування молдавського народу і молдавської державності». — про те, що надання громадянства Траяну Бесеску було незаконним Додон забрав громадянство Молдови у екс-президента Румунії (3 січня 2017 року)

 •  

«У процедурі надання Бесеску громадянства РМ були проігноровані численні попередження з боку ряду установ, в тому числі факт існування кримінальної справи». — про те, що надання громадянства Траяну Бесеску було незаконним Додон забрав громадянство Молдови у екс-президента Румунії (3 січня 2017 року)

 •  

«Сьогодні Додон о 9:00 збирався виїхати за кордон. Були виявлені великі суми в іноземній валюті, що свідчить про те, що він мав намір покинути територію Республіки Молдова». — про те, що в Кишиневі суд помістив Ігоря Додона під домашній арешт на термін у 30 днів, та той мав намір покинути Молдову Пропутінського екс-президента Молдови відправили під домашній арешт (відео) (26 травня 2022 року)

  — прокурор по боротьбі з корупцією Петру Ярмалюк

Примітки

[ред.]